SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Policja przerwała milczenie ws. jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Zaskakujące oświadczenie rzecznika

Do niedawna Policja nie chciała się przyznawać do współpracy z najsłynniejszym polskim jasnowidzem, Krzysztofem Jackowskim z Człuchowa. Teraz jednak Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji, przyznał, że funkcjonariusze współpracują z jasnowidzami. - Gdyby powiedział coś odwrotnego, ja bym to zrozumiał. Policja to instytucja, a to, co ja robię jest na pograniczu ogólnie pojętego zabobonu - skomentował słowa rzecznika Krzysztof Jackowski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Jackowski/fot. YouTubeArticle

Chociaż Krzysztof Jackowski brał udział w wielu policyjnych śledztwach, kierownictwo tej formacji do tej pory nie chciało przyznać, że współpracuje z jasnowidzem z Człuchowa. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji powiedział w wywiadzie udzielonym w 2011 r. Interii, że "nie zna żadnego przypadku, w którym jasnowidz pomógłby policji"

Dodał, że policja z jasnowidzami nie współpracuje. - Rodziny zaginionych często szukając różnego rodzaju pomocy docierają także do jasnowidzów i przekazują nam uzyskane w ten sposób informacje. Jeśli są ona zbieżne z naszymi wersjami śledczymi, to wtedy je sprawdzamy, jeśli nie, to nie - podkreślił.

- W 2000 roku w Biurze Koordynacji Służby Kryminalnej wykonano dość obszerną analizę kilkuset przypadków, w których policja sprawdzała informacje przekazane przez jasnowidzów. Okazało się wówczas, że skuteczność jasnowidzów jest liczona w granicach błędu statystycznego - stwierdził Sokołowski.

To nie koniec kłopotów Jackowskiego z policjantami. W styczniu 2013 r., na zaproszenie koła naukowego działającego przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, jasnowidz z Człuchowa miał wygłosić wykład, na który jednak nie zgodziły się władze uczelni. Studenci w ramach protestu zebrali około stu podpisów pod petycją, aby wykład mógł się odbyć. Do wykładu jednak nie doszło.

Kilka miesięcy później Niezależne Zrzeszenie Studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wydało oświadczenie, w którym wyraziło sprzeciw wobec wypowiedzi rzeczników prasowych KGP negujących efektywną współpracę z jasnowidzem i wiarę w istnienie postrzegania pozazmysłowego. W grudniu 2013 r. podczas wykładu w Miejskiej Bibliotece w Szczytnie NZS WSP w Szczytnie przyznało Jackowskiemu tytuł Członka Honorowego.

Krzysztof Jackowski najsłynniejszy polski jasnowidz odnosi sukcesy na YouTube. "Jego dużym atutem może być niezależność"

Mariusz Ciarka: Policja korzysta z różnych źródeł informacji

Wirtualnemedia.pl zapytały obecnego rzecznika KGP, czy Policja współpracuje z jasnowidzem z Człuchowa. - Zgodnie z art. 22 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji, Policja przy wykonywaniu swych zadań może korzystać z pomocy osób nie będących policjantami. Zabronione jest ujawnianie danych o osobie udzielającej pomocy Policji, w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych - odpowiedział nam inspektor Mariusz Ciarka.

- Policja korzysta z różnych źródeł informacji. Staramy się wyczerpać wszelkie możliwości, zdarza się, że weryfikujemy również informacje przekazywane przez jasnowidza najczęściej rodzinie osoby poszukiwanej. Nadmieniam, że nigdy nie gromadzono danych w zakresie współpracy jednostek Policji z jasnowidzami poprzez dokumentowanie ich np. w formie rejestru - dodał rzecznik.

- Jak byłem młodszy, mniej doświadczony, miałem żale do policji, ale życie powoduje, ze człowiek dojrzewa. Gdyby pan Mariusz Ciarka powiedział coś odwrotnego, ja bym to zrozumiał. Policja to instytucja, a to, co ja robię jest na pograniczu ogólnie pojętego zabobonu - skomentował słowa rzecznika Krzysztof Jackowski.

Zbigniew Ziobro zabiera się za patostreamerów. Będą kary więzienia

Krzysztof Jackowski: Pomogłem w odnalezieniu 700 ciał

Jackowski twierdzi, że pomógł w odnalezieniu 700 ciał i rozwiązaniu ponad tysiąca spraw, ale nie sposób tego potwierdzić. Był zaangażowany w najbardziej medialne śledztwa, takie jak zabójstwo Madzi z Sosnowca. Zapewnia też, że to on wskazał miejsce, gdzie płetwonurkowie znaleźli ciało producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w sierpniu 2019 r. wypadł do wody z motorówki na jeziorze Kisajno. Poszukiwania jego ciała trwały pięć dni.

Na nagraniu jasnowidz zapewnia, że wysłał rodzinie mapkę, dzięki której płetwonurkowie odnaleźli ciało milionera. Onet dotarł jednak do jednego z członków ekipy poszukiwawczej, który temu zaprzecza. Twierdzi, że w odnalezieniu ciała mężczyzny pomogli uczestnicy regat, którzy byli świadkami wypadku.

Policja niechętnie przyznawała się do tego, że prosiła jasnowidza z Człuchowa o pomoc. Krzysztof Jackowski opublikował jednak na swojej stronie internetowej dokumenty, które dowodzą, że współpracuje z funkcjonariuszami. W październiku 2015 r. KGP w odpowiedzi na pismo funkcjonariusza Krzysztofa Janoszki przyznała, że policja z województw opolskiego warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego (KWP z siedzibą w Radomiu) korzystała z pozytywnym wynikiem z pomocy pana Jackowskiego” Sprawy te dotyczyły zaginięć osób i zabójstwa młodej kobiety.

Tomasz Lis o swoim kanale youtube’owym: dopiero zaczynam, jestem długodystansowcem

Jasnowidz otrzymał też pisemne podziękowania od Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu za pomoc udzieloną przy rozwiązywaniu sprawy zabójstwa czteroosobowej rodziny w Siennicy koło Nasielska w 1996 r. Jackowski miał podać policji nieznane im informacje dotyczące sprawców zabójstw. Wśród dokumentów upublicznionych przez Jackowskiego jest też pismo z Komisariatu IV Policji w Zabrzu, w którym funkcjonariusze przyznają, że dzięki pomocy jasnowidza udało się odnaleźć ciało zaginionej mieszkanki Zabrza nauczycielki Wioletty Rybki. O pomoc poprosiła Jackowskiego rodzina kobiety.

Dołącz do dyskusji: Policja przerwała milczenie ws. jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Zaskakujące oświadczenie rzecznika

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hektor
Zwykły pajac z parciem na szkło co miesiąc twierdzi że ma wizję dotyczące polski z których nic się nie sprawdza
odpowiedź
User
Kikimora
Jasnowidz do Policji, Baszobara (ten kaznodzieja z glejtem kościoła katolickiego który uzdrawiał ludzi na stadionie narodowym) do ministerstwa zdrowia i wszystko gra. Po co nam państwo skoro mamy jasnowidzów-uzdrawiaczy? Po co nam edukacja skoro wystarczą lekcje religii?
odpowiedź
User
animowany
No jeżeli policja korzystałaby z usług szarlatana to nie świadczy to najlepiej o policji.
Możliwe, że dzięki zdobytym informacjom i kojarzeniu faktów potrafi pomóc ale to nie jasnowidztwo.
Poza tym ostatnio tylko się błaźnił w swoich przepowiedniach nt Polski, covida, wyborów USA.
odpowiedź