SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polimex-Mostostal może uczestniczyć w przetargach o wartości do 63 mld zł w 2010 r.

Planowane największe przetargi na inwestycje infrastrukturalne (energetyczne i drogowe) w Polsce, które mają zostać rozpisane lub rozstrzygnięte w bieżącym roku, przekraczają łącznie 63 mld zł. Polimex-Mostostal zapowiada, że "generalnie" powinien w nich uczestniczyć, powiedział agencji ISB rzecznik spółki Paweł Szymaniak.
 

Sam przetarg PGE na elektrownię Opole, trwający obecnie, jest wart 10 mld zł i jest to dotychczas największy wartościowo kontrakt w Polsce. Trwa również przetarg na budowę terminalu LNG w Świnoujściu (wart ok. 600-700 mln euro, czyli ok. 2,4-2,8 mld zł). W przetargach tych uczestniczą konsorcja z udziałem giełdowych grup Polimeksu-Mostostal oraz PBG.

Kolejne wielomiliardowe przetargi w polskiej energetyce przewidziane na ten rok to m.in. elektrownia Kozienice, kopalnia Czeczot, elektrownia Blachowna, czy Jaworzno 3 (wszystkie ponad 5 mld zł każdy). Ponadto przetarg na inwestycje warte 4 mld zł mogą rozpisać Police (blok gazowo - parowy), zaś 2,7 mld zł warte mogą być prace w kompleksie energetycznym Bełchatowie.

Co najmniej piętnaście przetargów na budowę autostrad wartych będzie każdorazowo ponad 1 mld zł. Największe wartościowo to przebudowa odcinków dróg S8 i S19 po 3,5 mld zł każdy. Z wyliczeń ISB wynika, że łączna wartość zarówno energetycznych, jak i drogowych przetargów może przekroczyć 63 mld zł w 2010.

"Generalnie można powiedzieć, że Polimex będzie składał ofertę na wszystkie największe kontrakty infrastrukturalne planowane w tym roku" - powiedział ISB Szymaniak.

Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG, powiedział ISB z kolei, że decyzję o uczestnictwie w kolejnych tegorocznych przetargach grupa będzie podejmować na bieżąco.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polimex-Mostostal może uczestniczyć w przetargach o wartości do 63 mld zł w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl