SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polityka” przeprasza szefa fundacji Razem Lepiej za tekst z nieprawdziwymi informacjami

W tygodniku „Polityka” zamieszczono przeprosiny dla Marka Szambelana za artykuł z 2015 roku o kierowanej przez niego fundacji Razem Lepiej. W komunikacie napisano, że tekst „nie został sporządzony w sposób zgodny z zasadami rzetelności dziennikarskiej”.

Przeprosiny dotyczą artykułu „Dobrodziej. Oszust na salonach” autorstwa Elżbiety Turlej we współpracy z Piotrem Giczelą. Tekst w kwietniu 2015 roku ukazał się w wersji drukowanej i na portalu internetowym „Polityki”, dotyczył przede wszystkim działalności kierowanej wówczas przez Marka Szambelana fundacji Razem Lepiej.

- W artykule tym znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące Pana Marka Szambelana. Opublikowany przez tygodnik „Polityka” materiał nie został sporządzony w sposób zgodny z zasadami rzetelności dziennikarskiej - stwierdzono w komunikacie.

Poniżej zaznaczono, że publikacja przeprosin to realizacja wyroku sądowego, w kolejnym numerze „Polityki” znajdzie się komentarz redakcji w tej sprawie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Artykuł „Dobrodziej. Oszust na salonach” nie jest już dostępny na portalu internetowym tygodnika.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w drugim kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wynosiła 88 496 egz., na co składało się 64 005 egz. wersji drukowanej i 24 490 egz. wersji cyfrowej.

Firma Polityka, wydająca też dwutygodnik „Forum” oraz miesięczniki „Świat Nauki” i „Wiedza i Życie”, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 6,5 proc. do 39,37 mln zł i 2,77 mln zł zysku netto, z którego wypłaci 1,17 mln zł dywidendy i 836,5 tys. zł nagród dla pracowników.

Dołącz do dyskusji: „Polityka” przeprasza szefa fundacji Razem Lepiej za tekst z nieprawdziwymi informacjami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl