SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polkomtel wprowadza podpis elektroniczny

Polkomtel poszerzy funkcjonalności swojej aplikacji dla największych klientów 'Asysten' przez wprowadzenie możliwości wykorzystania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 W ocenie spółki, podpis elektroniczny przyniesie kluczowym klientom Polkomtela znaczne oszczędności i przyciągnie do korzystania z systemu „Asystent” kolejne duże firmy, poinformowali przedstawiciele spółki w czwartek.

Członek zarządu Polkomtela Robert Krawczyk poinformował, że obecnie z aplikacji „Asystent” obsługującej sieć telefoniczną w firmie korzysta 94% kluczowych klientów Polkomtela, czyli 4.000 firm, użytkujących 300.000 kart SIM.

„Sądzimy, że za rok z systemu ‘Asystent’ będzie korzystało już 99% naszych kluczowych klientów. Stopniowo ta oferta będzie też oferowana dla mniejszych klientów biznesowych” – powiedział Krawczyk podczas konferencji prasowej.

Polkomtel liczy na przyciągnięcie nowych klientów biznesowych dzięki zintegrowaniu jego systemu obsługi sieci telekomunikacyjnej w firmie z usługami podpisu elektronicznego.

„Myślimy, że ze względu na wygodę ta oferta będzie miała w pozyskaniu nowych klientów bardzo duże znaczenie. Pozwoli to na znaczne oszczędności związane z podróżami czy wymianą dokumentów” – powiedział prezes Polkomtela Jarosław Bauc.

Według danych przedstawionych przez operatora sieci Plus GSM, korzystaniem z podpisu elektronicznego jest zainteresowanych 44% firm.

Polkomtel szacuje swój udział w rynku klientów korporacyjnych (mierzony ilością użytkowanych kart SIM) na 48,0%, udział PTC – na 30,8%, a Centertela na 21,3%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel wprowadza podpis elektroniczny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl