SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat chce ułatwić odbiorcom naziemnym dostęp do Polsat Go

Na multipleksie czwartym naziemnej telewizji cyfrowej pojawiła się plansza pod nazwą „HbbTV”. Za jej pośrednictwem odbiorcy z urządzeniami obsługującymi telewizję hybrydową i podłączonymi do internetu, będą mogli szybko połączyć się z serwisem streamingowym Polsat Go.

Aplikacja Polsat Go w HbbTVAplikacja Polsat Go w HbbTV

Na razie nie wszystkie telewizory i dekodery wyszukują „skrót” do serwisu HbbTV Polsatu. Zapewne z czasem ten błąd zostanie usunięty, jak w poprzednich tygodniach technicy stacji Zygmunta Solorza uporali się z problemami z odbiorem kanału Wydarzenia24, również nadawanego w ramach MUX-4. Kanał planszowy i informacyjny to jedyne niekodowane składniki multipleksu, który zasięgiem obejmuje ponad 70 proc. powierzchni Polski. Pozostałe stacje są kodowane i wchodzą w skład płatnego pakietu naziemnego Polsat Box. To m.in. Polsat Sport, Eleven Sports 1, TVN24 czy Eurosport.

Jakie aplikacje można znaleźć w HbbTV?

Bezpłatny serwis Polsat Go z reklamami i płatny Polsat Box Go zastąpiły przed rokiem platformę streamingową iPla. W Polsat Go można znaleźć w formie wideo na żądanie programy, seriale i filmy znane z naziemnych kanałów Polsatu. W Polsat Box Go dostępnych jest wiele kanałów tematycznych od różnych dostawców i dodatkowe pozycje VoD.

Najczęściej ikonki aplikacji telewizji hybrydowej wyświetlają się w dolnej części ekranu. Polsat i TVP zachęcają w ten sposób do obejrzenia wybranych treści z Polsat Go i TVP Go. Niekiedy w związku z trwającymi kampaniami reklamowymi to niemożliwe. Telewizja Polska nadaje więc planszowy „skrót” do TVP Go w ramach swojego multipleksu eksperymentalnego. W podobnym celu „skrót” do Polsat Go chce zapewne wdrożyć Polsat.

W TVP Go można oglądać programy informacyjno-publicystyczne, rozrywkowe, seriale i filmy. Aplikacja pozwala też na odtwarzanie treści z poszczególnych anten TVP do tygodnia od emisji. Darmowego serwisu HbbTV z VoD nie posiada TVN Warner Bros. Discovery. Stacja skupia się na aplikacjach reklamowych w tej technologii. Od marca br. posiadacze nowszych telewizorów LG mogą przenieść się do serwisu streamingowego Player za pośrednictwem jednego przycisku HbbTV. Player od półtora roku jest oferowany jednak tylko odpłatnie. Posiadacze urządzeń z telewizją hybrydową w Polsce mogą jeszcze korzystać z aplikacji operatora Emitel. To program wszystkich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej ze zdjęciami, serwis ze stacjami radiowymi i poświęcony klubowi piłkarskiemu Legia Warszawa.

Dołącz do dyskusji: Polsat chce ułatwić odbiorcom naziemnym dostęp do Polsat Go

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fgh
Po zmianie na dvbt2 i przejście znacznej części odbiorców na dekodery dvbt2 które nie odbierają HbbTV znaczenie tv hybrydowej spadło znacząco.
odpowiedź
User
Ania
Po zmianie na dvbt2 i przejście znacznej części odbiorców na dekodery dvbt2 które nie odbierają HbbTV znaczenie tv hybrydowej spadło znacząco.
Tanie STB pracować wiecznie nie będą... jak się zepsują to zostaną zastąpione telewizorem lub nowym STB wspierającym HbbTV.
odpowiedź
User
777
Podobnie jest z routerami z modemem 5G których wysoka cena hamuje rozwój internetu mobilnego 5G.
odpowiedź