SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat News z korektą ramówki, „Wydarzenia i opinie” również w piątki. Dorota Gawryluk: ujednolicamy pasma

Wraz z początkiem 2019 roku Polsat News zmodyfikuje swoją ramówkę, w której m.in. o 15 minut wydłużona zostanie audycja „Wydarzenia i opinie”, która również zyska dodatkowe emisje w piątki. - Konsekwentnie budujemy pasma i stabilizujemy godziny emisji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Dorota Gawryluk, fot.polsatArticle

„Wydarzenia i opinie” dłuższe o 15 minut, dodatkowa emisja w piątki

Zmodyfikowana ramówka informacyjnej stacji Telewizji Polsat ruszy we wtorek, 2 stycznia 2019 roku. Aktualnie prowadzony przez Bogdana Rymanowskiego i Dorotę Gawryluk magazyn „Wydarzenia i opinie” oglądać można od poniedziałku do czwartku w godz. 19.15-20.00. Od nowego roku audycja ta zostanie wydłużona o 15 minut (będzie się kończyć nie o godz. 20.00 tylko o 20.15). Program będzie pokazywany również w piątki (także w godz. 19.15-20.15).

- Poszczególne wydania wydłużamy o dodatkowe 15 minut, ponieważ często nie starcza nam czasu antenowego, aby wyczerpująco omówić dany temat. Dostajemy również sygnały od widzów, którzy chcieliby dłuższego wydania tej audycji. Dodajemy również i piątkowe wydanie „Wydarzeń i opinii”, aby audycja ta była emitowana już przez cały tydzień roboczy, a nie tylko przez cztery dni w tygodniu - zmianę tę portalowi Wirtualnemedia.pl komentuje Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Ujednolicenie pasm wieczornych programów publicystycznych

Wraz z wydłużeniem „Wydarzeń i opinii” o 15 minut przesunie się emisja godzinnego programu „Polityka na ostro”. Magazyn prowadzony przez Agnieszkę Gozdyrę oraz Grzegorza Jankowskiego będzie się tym samym rozpoczynać o 20.15.

Następną pozycją w ramówce będzie „Interwencja ekstra”, której pasmo się nie zmieni (podobnie jak dalszych w kolejności „Wydarzeń” i „ Dnia na świcie”).

Aktualnie w dni o godz. 21.00 Polsat News pokazuje 15-minutowe pasmo „Obraz dnia”, które wraz z początkiem nowego roku wypadnie z ramówki. Program ten jednak bez zmian będzie emitowany o godz. 23.00.

- Dzięki tej zmianie ujednolicamy pasma programów publicystycznych. O 19.15 widzowie będą mogli oglądać „Wydarzenia i opinie”, o 20.15 - „Politykę na ostro”, a o 21.15 - „Interwencję ekstra”. Tym samym konsekwentnie budujemy pasma i stabilizujemy godziny emisji - opisuje te zmiany w rozmowie z nami Gawryluk.

Zmiany w paśmie porannym oraz w weekendy

Zmiany nastąpią również w porannym paśmie, w którym „Nowy dzień” w dni powszednie zarówno w Polsacie News, jak i Polsacie będzie się kończył o godz. 9.00 (aktualnie w newsowej stacji się kończy o 10.00, a na głównej antenie - o 9.00). W zamian dodatkową godzinę emisji zyska pasmo „W rytmie dnia”, które od nowego roku będzie się rozpoczynać już o 09.00.

Polsat News zdecydował się o dodatkową godzinę wydłużyć pasmo „Nowy dzień” w soboty (tym samym program będzie trwał do godz. 10.30). Automatycznie z 9.30 na 10.30 przesunięta zostanie audycja „Top wtop”. O 15 minut do 30 minut skróci się pasmo zarezerwowane dla „Przeglądu Rzeczpospolitej” - audycja ta od nowego roku będzie się zaczyna o 11.00 (o 45 min później niż obecnie).

Informacyjna stacja zdecydowała się również przenieść „Horyzont zdarzeń” na zupełnie inny dzień - z soboty (z godz. 16.30) na niedzielę (na 11.00).

- Dzięki korektom pasm emisji pozostałych programów chcemy dać im większą szansę na przyciągnięcie większej liczby widzów - mówi nam dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. - W najbliższym czasie nie planujemy wprowadzać nowych programów oraz gwałtownych zmian w ramówce. Nie wykluczone jednak, że będziemy dokonywać różnego rodzaju korekt, które są rzeczą naturalną w newsowej stacji - dodaje.

W poniedziałek, 1 października br. wystartowała nowa ramówka Polsatu News, w której znalazło się aż 9 nowych programów. Zmianie uległ także wygląd studia Polsat News. Wraz z początkiem tego miesiąca na wizji zadebiutowali również Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski.

Dołącz do dyskusji: Polsat News z korektą ramówki, „Wydarzenia i opinie” również w piątki. Dorota Gawryluk: ujednolicamy pasma

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Ktoś się zorientował, że wprowadzone zmiany i wydane pieniądze ani o milimetr nie zwiększyły oglądalności, więc zaczynają się nerwowe ruchy z przebudową ramówki.
odpowiedź
User
Jan
"Ujednolicamy prorządową propagandę..". Tak nam prezes kazał bo potrzebuje jeszcze zgody/koncesji/kapitalu na to i tamto.
odpowiedź
User
zed
Plus kolejny wywiadzik z Gawrylukową o niezależności, tym razem w Do Rzeczy. Jest aż tak źle?
odpowiedź