SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Piotr Wójcicki odchodzi z Polsat News

Po 12 latach pracy z Polsat News żegna się prezenter Marek Piotr Wójcicki. To kolejny dziennikarz kanału informacyjnego Polsatu, który zdecydował się na taki krok w ostatnich tygodniach.

fot. twitter.com/marekpwojcickiArticle

Wójcicki był gospodarzem pasm „W rytmie dnia”, „Obraz dnia” i „Wieczornych Wydarzeń”. Wcześniej był związany z TVN CNBC Biznes (obecnie TVN24 Bis), TV Biznes i Radiem dla Ciebie. - Odchodzę. Ostatni dyżur mam 30 września. Planów jeszcze nie zdradzam - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarz Polsat News. Nie zdradza przyczyn odejścia. Także Polsat milczy w tej sprawie.

W ciągu ostatnich miesięcy z Polsat News odeszło kilkanaście osób, w tym kilku reporterów. To m.in. Michał Giersz, Magdalena Cenker, Michał Banasiak, Joanna Górska, Wojciech Brzeziński, Mariusz Hradowycz, Rafał Miżejewski i Grzegorz Łaguna. Przedostatni trafił do redakcji RMF FM, a ostatni został rzecznikiem Kulczyk Foundation.

Przyczyny niezadowolenia dziennikarzy Polsatu

Obecni i byli dziennikarze Polsat News, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl twierdzą, że sytuacja w redakcji nie jest dobra.  - Jak ktoś wiele lat temu przyszedł tutaj do pracy i wynegocjował sobie stawkę, to może awansować, a nie dostanie podwyżki. Stawki są po prostu śmieszne. Na przykład edytorzy zarabiają 3,5-4 tys. brutto. Lepsze pieniądze można zarobić jako kasjer w „Netto” czy „Biedronce”. Nic dziwnego, że brakuje ludzi do pracy albo brakuje ogarniętych ludzi - ubolewa jeden z dziennikarzy.

Zobacz także: Wydarzenia24 z taką samą widownią jak Superstacja w 2015 roku. Gawryluk zadowolona z wyników

Prezenterzy i reporterzy zarabiają nieco lepiej, ale wielu z nich szuka sposobów, żeby „dorobić” sobie na mieście. - Czasami pracy nie ma zbyt dużo. Po live można napisać jakieś artykuły i podreperować budżet - przyznaje reporter. Dziennikarze Polsat News zazdroszczą zarobków kolegom i koleżankom z TVN24, TVP Info czy nawet TVP Warszawa. - Słyszałem, że będą kolejne pożegnania z redakcją. Chodzi nie tylko o kwestie finansowe, brak perspektyw, ale także warunki zatrudnienia, czyli umowy śmieciowe. Część osób ma dość i odchodzi właśnie z tego powodu - mówi były dziennikarz Polsat News.

Zobacz także: Dziennikarze Polsatu mogą montować materiały z dowolnego miejsca na świecie

Polsat News miał w 2020 roku 2,034 proc. udziału w rynku - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.