SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polsat News 2 zmieni się w Polsat Newsplus2. Ma nadawać z dwugodzinnym opóźnieniem do Polsat News

Telewizja Polsat zmieni kanał Polsat News 2 w Polsat Newsplus 2. Nowa stacja będzie nadawać program z dwugodzinnym opóźnieniem względem Polsat News.

Article

Od poniedziałku 25 czerwca br. w ramówce Polsat News 2 nie ma już premierowych odcinków programów „Prawy do lewego. Lewy do prawego”, „Kultura do kwadratu”, „Rozmowa polityczna” i „Fajka pokoju”. Stacja emituje powtórki i transmisje konferencji prasowych. Niektóre programy - np. „To był dzień na świecie” Grzegorza Dobieckiego i Jana Mikruty czy „W bliskim planie” Alicji Resich-Modlińskiej - przeniesiono do Polsat News.

Program Polsat Newsplus2 z dwugodzinnym opóźnieniem

Z wcześniejszych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynikało, że jesienią Polsat News 2 zmieni się w Polsat Newsplus 2. Nadawca złożył w tej sprawie wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o zmianę nazwy kanału, oraz jego charakteru - ma nadawać z dwugodzinnym opóźnieniem w stosunku do anteny Polsat News. Wedle wcześniejszych zapowiedzi, program miał wystartować po wakacjach.

- Wystąpiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy. W tej chwili nie emitujemy premierowych audycji, docelowo zobaczymy, jak będzie ten kanał wyglądał. Nie jest tajemnicą, jakie były wyniki oglądalności. Szukamy na niego nowego pomysłu - informuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Dodał także, że dwugodzinne opóźnienie w nadawaniu, w stosunku do anteny Polsat News ma być spowodowane m.in. tym, że nie wszyscy widzowie zdążą na czas, by zobaczyć aktualne serwisy informacyjne.

- Jeżeli rzeczywiście będzie tak, że kanał będzie przesunięty o 2 godziny, to uważamy, że jest grupa widzów, która chce oglądać programy informacyjne, a nie zawsze ma czas, żeby je obejrzeć o pierwotnej porze nadawania. Na przykład publicystykę czy „Wydarzenia". Wynik oglądalności nie był spektakularny, wpadliśmy na nowy pomysł i będziemy próbować go realizować - powiedział Matwiejczuk.

Wniosek w tej sprawie na rozpatrzenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Cyfrowy Polsat z 4,9 mld zł wpływów i 523 mln zł zysku

W minionym półroczu grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat News 2 zmieni się w Polsat Newsplus2. Ma nadawać z dwugodzinnym opóźnieniem do Polsat News

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzes
Glupota
63 10
odpowiedź
User
hela
Straszna głupota.Wiele kanałów tv nie powinno istnieć.
61 11
odpowiedź
User
Miks
Powinni zmienić nazwę na Polsat Replay News 😂
71 10
odpowiedź
User
Luz
"dwugodzinne opóźnienie w nadawaniu, w stosunku do anteny Polsat News ma być spowodowane m.in. tym, że nie wszyscy widzowie zdążą na czas, by zobaczyć aktualne serwisy informacyjne."... Jo, i wtedy zobaczą sobie te stare wiadomości i już będą szczęśliwi, że mają teraz gorszy kanał newsowy. Dajcie go na rzecznika rządu! ;)
61 10
odpowiedź
User
xelonax2
Zniknie szybciej niż wystartuje.
49 9
odpowiedź