SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat połączy czterech nadawców stacji tematycznych

Spółka TV Spektrum, nadająca Fokus TV i Nowa TV, połączy się z firmami Polo TV, Music TV (to nadawca m.in. Eska TV) i Superstacja (nadawca Wydarzeń 24). Wszystkie podmioty należą do Telewizji Polsat, fuzja ma obniżyć koszty działalności.

Stanisław Janowski, prezes Telewizji PolsatArticle

TV Spektrum zgodnie z Kodeksem spółek handlowych przejmie cały majątek i wszystkie zobowiązana Polo TV, Music TV i Superstacji. W planie połączenie jako jego uzasadnienie wskazano kwestie ekonomiczne, zaznaczając, że „wyeliminowana zostanie część dokumentów i uproszczony ich obieg, ograniczona zostanie część działań na poziomie księgowości i kontrolingu, część zadań działów prawnego i zarządzania płynnością finansową”.

Na połączenie musi zgodzić się Telewizja Polsat, która ma 100 proc. udziałów każdej z tych spółek. Na koniec ub.r. w jej bilansie walory TV Spektrum były wycenione na 115,25 mln zł, Polo TV - na 36,23 mln zł, Music TV - na 34,8 mln zł, a Superstacji - na 13,01 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TV Spektrum, Polo TV i Music TV nadawca kupił od grupy ZPR Media pod koniec 2017 roku, płacąc ok. 103 mln zł. W ub.r. przychody TV Spektrum poszły w górę o 20 proc., a przy nieznacznym spadku wydatków strata netto skurczyła się z 12,74 do 1,8 mln zł. Przychody Polo TV skurczyły się o jedną trzecią do 17,19 mln zł, a wynik netto - z 1,97 mln zł zysku do 7,4 mln zł straty. Music TV, nadająca kanały muzyczne Eska TV, Eska Extra i Eska Rock TV (należy do Telewizji Polsat), zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 22,8 proc. do 20,42 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 3,74 mln zł zysku do 1,11 mln zł straty.

Z kolei Superstacja, której kanał jesienią 2021 roku przekształcono w Wydarzenia 24, w ub.r. osiągnęła 29,51 mln zł przychodów i 8,15 mln zł zysku netto.

W zarządach Polo TV i Music są Adam Nowe, Janusz Pliszka i Norbert Walkiewicz, a w zarządzie Superstacji - Adam Nowe i Adam Stefanik. Nowe, Pliszka i Walkiewicz są też we władzach wielu innych spółek z grupy Cyfrowy Polsat.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów o 7,1 proc., głównie dzięki wyższej sprzedaży sprzętu, a jego zysk netto skurczył się o 212,8 do 71 mln zł. Firma na obsługę zadłużenia wydała 179 mln zł więcej niż przed rokiem. Zmalała sprzedaż płatnej telewizji i usług telefonicznych w modelu na kartę.

Dołącz do dyskusji: Polsat połączy czterech nadawców stacji tematycznych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Super Medialny
I po fuzji czterech spółek Polsatu zrobią podmianke logo i oprawy na te z Polsatu i mamy Polsatowskie kanały w 100%
odpowiedź
User
Kopytko
Dajcie aktualne zdjęcie Stasia
odpowiedź
User
MARTIN
pisz laa bdje
odpowiedź