SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyszomirska-Wierczewska, Nowe i Pliszka w zarządzie Polsatu

Z początkiem kwietnia do zarządu Telewizji Polsat dołączą Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe i Janusz Pliszka, a odejdą z niego Katarzyna Ostap-Tomann i Dariusz Działkowski. Natomiast członkiem zarządu Polkomtelu zostanie Justyna Kulka.

fot. polsatArticle

Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska z Grupą Cyfrowy Polsat jest związana od lat. 90. Początkowo była prezenterką w Polsacie, potem rzeczniczką nadawcy, natomiast w 2007 roku objęła funkcję dyrektora pionu strategii i komunikacji Polsatu, a potem szefowej pionu marketingu. W 2013 roku została też szefową departamentu marketingu w Polkomtelu, obecnie odpowiada za marketing wszystkich całej Grupy Polsat.

Adam Nowe pełni w Telewizji Polsat funkcję dyrektora biura zarządu i kontroli.

Janusz Pliszka pracuje w Polsacie od prawie ośmiu lat. Początkowo pełnił funkcję głównego księgowego, a potem - głównego kontrolera finansowego. Wcześniej przez 16 lat był związany z PwC.

Ostap-Tomann i Działkowski odchodzą z zarządu Polsatu

Z końcem marca z zarządu Telewizji Polsat odejdzie Katarzyna Ostap-Tomann, jej obowiązki przejmie Janusz Pliszka.

Ostap-Tomann pozostaje we władzach innych podmiotów z Grupy Cyfrowy Polsat: jest prezesem spółki Telewizja Polsat Holdings i członkiem zarządu Polsat License, a od października 2016 roku także członkiem zarządu Cyfrowego Polsatu ds. finansowych. Z firmą jest związana od dziesięciu lat - początkowo była dyrektorem kontrolingu, a w 2012 roku została dyrektorem finansowym.

W latach 2004–2009 Katarzyna Ostap-Tomann pracowała jako kontroler finansowy w Grupie TVN, a w latach 1996–2004 w Philip Morris na różnych stanowiskach związanych z finansami.

Także Dariusz Działkowski z dniem 31 marca br. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, przy czym pozostanie w strukturach Grupy w obszarze techniki.

Z początkiem kwietnia zmieni się też prezes Telewizji Polsat: pełniący obecnie tę funkcję Mirosław Błaszczyk zostanie prezesem Cyfrowego Polsatu, a w Telewizji Polsat zastąpi go Stanisław Janowski, obecnie szef Polsat Media.

W zarządzie Telewizji Polsat są jeszcze Maciej Stec (pełni w firmie również funkcję dyrektora sprzedaży i zakupów zagranicznych), Nina Terentiew (dyrektor programowa) i Piotr Fajks.

Justyna Kulka w zarządzie Polkomtelu

Z kolei Justyna Kulka od początku kwietnia będzie członkiem zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus. Z Grupą Cyfrowy Polsat jest związana od połowy 2012 roku, jako dyrektor departamentu strategii marketingowej odpowiada za strategię w zakresie B2C marek Plus, Cyfrowy Polsat i Plush. Ponadto od kwietnia ub.r. jest członkiem zarządu należącego do Zygmunta Solorza Plus Banku, odpowiada tam za piony sprzedaży, marketingu i obsługi klientów.

Wcześniej Kulka pracowała w innych telekomach: w latach 2008-2012 była dyrektorem marketingu rynku biznesowego w Play, a w latach 2001-2008 pracowała w Polskiej Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska), m.in. jako kierownik działu produktów transakcyjnych oraz działu zarządzania treścią i partnerami.

Prezesem Polkomtelu od lutego 2014 jest Tobias Solorz, a w zarządzie spółki są również Katarzyna Ostap-Tomann, Jacek Felczykowski, Wojciech Piskorz, Aneta Jaskólska i Piotr Gaweł.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,68 mld zł wpływów ze sprzedaży i 750,7 mln zł zysku netto, a w samym trzecim kwartale - 2,73 mld zł wpływów i 227,1 mln zł zysku. Na koniec września firma miała 10,28 mln zł zadłużenia netto, a stosunek tego zadłużenia do zysku EBITDA z ostatnich 12 miesięcy wynosił 2,83.

Pod koniec października Cyfrowy Polsat poinformował, że planuje oszacować popyt na jego nowe obligacje oraz zaproponować warunki i harmonogram ich emisji. Firma chce taniej spłacić obligacje o nominalnej wartości 1 mld zł.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyszomirska-Wierczewska, Nowe i Pliszka w zarządzie Polsatu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Pani Nina Terentiew też powinna (I TO OD RAZU) odejść, prowadzi Polsat w złą drogę programową!!! Podobnie zrobić z Maciejem Stecem. I otworzyć archiwa Polsatu jeszcze chcę!
odpowiedź