SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat zwiększył udziały w TV Spektrum

Telewizja Polsat zwiększyła do 49 proc. udziały w TV Spektrum - nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV. Transakcję sfinalizowano na początku lutego br. Natomiast 1 marca br. Cyfrowy Polsat nabył 100 proc. udziałów Coltex ST.

fot. Shutterstock.comArticle

Z ogłoszonego właśnie raportu rocznego grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat wynika, że 2 lutego 2018 r. spółka kupiła 15,46 proc. udziałów w TV Spektrum. Transakcję Polsat wstępnie planował już w grudniu 2017 roku, w momencie gdy telewizja zawarła z Grupą ZPR Media umowę dotyczącą kupna 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV. W tym ostatnim przypadku od razu zakładano opcję dokupienia kolejnych 15 proc.

Ponadto z raportu wynika, że 1 marca br. Cyfrowy Polsat sfinalizował zakup spółki Coltex ST. Przypomnijmy już 11 października 2017 roku Liberty Poland (spółka należąca do grupy Cyfrowy Polsat) zawarła z Coltex Rogala, Star Telecom i R.S. Trading Lachowscy warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów Coltex ST. Cena została ustalona na poziomie 27,5 mln zł. Na tę transakcję musiał się jednak zgodzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes UOKiK wydał zgodę 22 grudnia 2017. Coltex ST jest niezależnym dystrybutorem usług oferowanych przez sieć komórkową Plus, zajmuje się też ofertą Cyfrowego Polsatu. Obecnie firma prowadzi w Polsce sieć 220 punktów sprzedaży i zatrudnia tysiąc pracowników.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 1 proc. do 9,83 mld zł i spadek zysku netto o 7,4 proc. do 945,2 mln zł. Liczba abonentów firmy zmalała o 1,8 proc. do 5,78 mln, natomiast liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,2 proc. do 13,68 mln. Liczba usług prepaidowych spadła o 13,2 proc. do 2,84 mln.

Dołącz do dyskusji: Polsat zwiększył udziały w TV Spektrum

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl