SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy internauci podzieleni w kwestii pomocy dla Grecji

Ponad 60 proc. polskich internautów jest zdania, że potencjalne bankructwo Grecji negatywnie wpłynęłoby na sytuację ekonomiczną w Polsce - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Polscy internauci podzieleni w kwestii pomocy dla Grecji

Blisko połowa respondentów (45 proc.) uważa, że mimo iż Grecja sama jest winna swoim problemom gospodarczym, to jednak powinna ona otrzymać pomoc od państw Unii Europejskiej. Jednocześnie taki sam odsetek badanych uważa, że Grecja powinna sama ponieść konsekwencje swojej polityki gospodarczej.

Badanie wykazało, że znacznie częściej kobiety (56 proc.) niż mężczyźni (34 proc.) są zdania, że Unia Europejska powinna pomóc Grecji rozwiązać jej problemy. Kwestię potencjalnego bankructwa Grecji i jej negatywnego wpływu na sytuację Polski zarówno mężczyźni, jak i kobiety postrzegają podobnie.


Tylko 17 proc. ogółu respondentów wyraziło opinię, że Grecja powinna zbankrutować, zaś 21 proc. nie miało na ten temat zdania. 

Badanie zostało przeprowadzone przez ACR Rynek i Opinia w dniach 10-12.10.2011 przy wykorzystaniu własnego panelu dostępowego na reprezentatywnej grupie 506 internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy internauci podzieleni w kwestii pomocy dla Grecji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl