SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Przeszedł z Siemens Mobility

Hubert Meronk został nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP); będzie odpowiadał za obszar finansowy i administracyjny - poinformowała w poniedziałek Agencja.

Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT

Jak podała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w komunikacie, Hubert Meronk posiada doświadczenie w zarządzaniu m.in. spółkami z branży transportowej, bankowej, lotniczej i doradczej. W PAŻP, jako wiceprezes, będzie odpowiadał za obszar finansowy i administracyjny Agencji.

PAŻP poinformowała, że Meronk w latach 2021-2024 był prezesem Siemens Mobility. Będąc w zarządzie Metra Warszawskiego w latach 2017-2021 wdrożył platformę ERP wraz z nowym modelem procesowym. Jako członek zarządu Banku Pocztowego SA w latach 2015-2016 zaimplementował ład korporacyjny na bazie metodyki Weill-Ross. Jako dyrektor informatyki w PLL LOT w latach 2007-2009 wdrożył platformę sprzedaży Revenue Management System.

Hubert Meronk ukończył University Texas w Dallas w USA a także Ostfold University Collage w Norwegii.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Szefową Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej jest Magdalena Jaworska-Maćkowiak, jej zastępcą ds. żeglugi powietrznej jest Maciej Rodak.

PAŻP m.in. odpowiada za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za infrastrukturę lotniczą. Sprawuje nadzór np. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie.

Dołącz do dyskusji: Nowy wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Przeszedł z Siemens Mobility

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl