SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,64 mld zł na szybki internet. Ponad 60 proc. dla Inei i Playa

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozstrzygnęło trzeci konkurs Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na budowę sieci szybkiego szerokopasmowego internetu w Polsce. Największymi beneficjentami są Inea wraz z P4 (operatorem sieci Play( oraz Tauron.

fot. Shutterstock.comArticle

Łączna wartość dofinansowania dostępnego dla beneficjentów trzeciego konkursu na 33 obszarach konkursowych, na które nie podpisano umów we wcześniejszych naborach, wynosiła 1,91 mld zł. - Są to najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym tereny Polski - czytamy w komunikacie.

Spośród 87 wniosków o dofinansowanie wybrano 33 projekty pokrywające 100% obszarów konkursowych. Wartość przyznanego dofinansowania w ramach wyłonionych projektów to 1,64 mld zł, co stanowi 84,63% alokacji dostępnej dla trzeciego konkursu.

Blisko 1,2 mld zł dotacji przyznano wehikułom Fibee I i Fibee IV, należącym do grupy Inea i P4, właściciela sieci Play. Z 33 objętych konkursem obszarów przypadło im 21. Kolejnych 7 i ok. 187 mln zł dofinansowania zdobyła spółka Tauron Obsługa Klienta z Grupy Tauron. Po jednym obszarze zdobyły: Balmoso Investments, Syrion, Zicom, WDM i Media-Sys.

Listę wszystkich rozstrzygniętych obszarów ze wskazaniem projektów rekomendowanych do dofinansowania, wraz z wartością dofinansowania i ilością otrzymanych punktów oraz projektów konkurujących, można znaleźć tutaj (plik PDF).

Liczba gospodarstw domowych, które zostaną objęte szerokopasmowym dostępem do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s na 33 obszarach, wynosi 142% w stosunku do wskazanej w dokumentacji konkursowej minimalnej wartości gospodarstw domowych dla 33 obszarów.

W ramach zwycięskich projektów do sieci szerokopasmowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s podłączonych zostanie 2579 punktów adresowych, gdzie funkcjonuje łącznie 3826 placówek oświatowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,64 mld zł na szybki internet. Ponad 60 proc. dla Inei i Playa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl