SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

1,64 mld zł na szybki internet. Ponad 60 proc. dla Inei i Playa

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozstrzygnęło trzeci konkurs Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na budowę sieci szybkiego szerokopasmowego internetu w Polsce. Największymi beneficjentami są Inea wraz z P4 (operatorem sieci Play( oraz Tauron.

Article

Łączna wartość dofinansowania dostępnego dla beneficjentów trzeciego konkursu na 33 obszarach konkursowych, na które nie podpisano umów we wcześniejszych naborach, wynosiła 1,91 mld zł. - Są to najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym tereny Polski - czytamy w komunikacie.

Spośród 87 wniosków o dofinansowanie wybrano 33 projekty pokrywające 100% obszarów konkursowych. Wartość przyznanego dofinansowania w ramach wyłonionych projektów to 1,64 mld zł, co stanowi 84,63% alokacji dostępnej dla trzeciego konkursu.

Blisko 1,2 mld zł dotacji przyznano wehikułom Fibee I i Fibee IV, należącym do grupy Inea i P4, właściciela sieci Play. Z 33 objętych konkursem obszarów przypadło im 21. Kolejnych 7 i ok. 187 mln zł dofinansowania zdobyła spółka Tauron Obsługa Klienta z Grupy Tauron. Po jednym obszarze zdobyły: Balmoso Investments, Syrion, Zicom, WDM i Media-Sys.

Listę wszystkich rozstrzygniętych obszarów ze wskazaniem projektów rekomendowanych do dofinansowania, wraz z wartością dofinansowania i ilością otrzymanych punktów oraz projektów konkurujących, można znaleźć tutaj (plik PDF).

Liczba gospodarstw domowych, które zostaną objęte szerokopasmowym dostępem do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s na 33 obszarach, wynosi 142% w stosunku do wskazanej w dokumentacji konkursowej minimalnej wartości gospodarstw domowych dla 33 obszarów.

W ramach zwycięskich projektów do sieci szerokopasmowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s podłączonych zostanie 2579 punktów adresowych, gdzie funkcjonuje łącznie 3826 placówek oświatowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,64 mld zł na szybki internet. Ponad 60 proc. dla Inei i Playa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl