SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska młodzież mniej rodzinna, status społeczny ważniejszy od zdrowia

Na świecie żyje około 1,8 mld ludzi w wieku od 15 do 30 lat. Millenialsi i pokolenie Z stanowią blisko 1/4 ludności ziemi, a w Polsce jest to ponad 11 mln osób. Polacy wpisują się w ogólne trendy, przy czym są pewne obszary, w których ich priorytety znacząco różnią się od opisanych wzorców - wynika z badania McCann Truth Central.

 

Article

Wbrew powszechnie panującym opiniom, badanie stawia pod znakiem zapytania dbałość polskiej młodzieży o relacje rodzinne. Jest ona nie tylko mniej rodzinna od swoich rodziców, czy też dziadków, ale przykłada także znacznie mniejszą wagę do dbałości o przyszłe relacje rodzinne, które znalazły się dopiero na 8. miejscu wśród priorytetów na przyszłość (18,9% respondentów wskazało tę odpowiedź), podczas gdy ich rówieśnicy na świecie wskazali dbałość o relacje rodzinne na 2. miejscu (35% odpowiedzi), tuż za byciem zawsze zdrowym.

Samo zdrowie jest znacznie mniej ważne dla młodych Polaków od chęci posiadania wysokiego statusu społecznego. 37% respondentów wskazało pieniądze jako kluczowy element swojej przyszłości, podczas gdy 44% młodych ludzi na świecie uważa, że zdrowie jest ważniejsze od wysokiego statusu materialnego (27%).

Pomimo ogromnego rozwoju i powszechności mediów społecznościowych, blisko połowa młodych Polaków w wieku 15-24 lata (46,6%) uważa, że najlepszą formą wyrażania siebie i kontaktów międzyludzkich jest kontakt osobisty lub rozmowa telefoniczna, stawiając ją znacznie wyżej od dyskusji poprzez różnego rodzaju komunikatory i aplikacje, w tym narzędzia dostępne w social media.

Raport "Truth About Youth" został oparty na wynikach globalnego badania przeprowadzonego przez McCann Truth Central, we współpracy m.in. z polskim oddziałem McCann & MRM, w ramach którego zrealizowano 33 tys. ankiet, w tym 11 tys. w grupie wiekowej 16-30. Oprócz badania deklaratywnego, przeprowadzono badania w grupach fokusowych. Uczestniczyło w nich 0,5 tys. młodych ludzi od 16 do 29 roku życia z 18 państw świata.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska młodzież mniej rodzinna, status społeczny ważniejszy od zdrowia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Czyli nie jest najgorzej;)
8 8
odpowiedź