SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 30 latach z Polska Press odchodzi Krzysztof Krupa, prezes wydawcy „Nowej Trybuny Opolskiej”

Ze spółki Pro Media (należy do Polska Press) wydającej „Nową Trybunę Opolską” odchodzi jej prezes Krzysztof Krupa. Szefował jej od 15 lat, w sumie z mediami Polska Press związany był przez 30 lat. Zastąpi go Dariusz Kołacz, szef oddziału wydawcy w Lublinie i na Śląsku.

Article

Krupa z Polska Press związany był od początku lat 90. Pełnił kolejno funkcje m.in. szefa marketingu, redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” (1997-2000), a także prezesa oddziału wydawnictwa w Gdańsku (2000-2007). Od 2007 roku był szefem zarządu Pro Media w Opolu.

- Tego typu zmiana po 30 latach spędzonych w mediach regionalnych nie należy do łatwych. Chciałbym podziękować za możliwość współpracy z wieloma fantastycznymi specjalistami, a przede wszystkim ze wspaniałymi ludźmi, których spotkałem w spółce oraz całej firmie - komentuje Krzysztof Krupa.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jako powód odejścia Krupy, Polska Press podaje „nowe wyzwania, które uniemożliwiają mu kontynuowanie pracy na rzecz wydawnictwa”. Teraz na stanowisku prezesa Pro Media zastąpi go Dariusz Kołacz.

W zarządzie Pro Media są też Tomasz Przybek (prezes Polska Press) oraz Roland Mutwin. Dariusz Kołacz - równolegle z nową rolą w Pro Media - pozostanie prezesem oddziału Polska Press na Śląsku, a od sierpnia 2021 roku pełni też funkcję prezesa oddziału w Lublinie.

W lipcu ub.r. nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego „Nowej Trybuny Opolskiej”: po 14 latach z firmy odszedł Krzysztof Zyzik, a na jego miejsce powołano Bolesława Bezega, poprzednio związanego z Radiem Opole.

Nowa Trybuna Opolska” jest wydawana przez spółkę Pro Media, w której Polska Press ma 53 proc. udziałów, a pozostałe 47 proc. należy do Przedsiębiorstwa Związkowego Solpress. W ub.r. Pro Media zanotowała spadek przychodów o 2,7 proc. do 10,12 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 4,6 proc. jej zysk netto zmalał z 1,58 do 605 tys. zł. Firma wypłaci swoim udziałowcom 1 mln zł dywidendy, z czego 530 tys. zł dostanie Polska Press.

Dołącz do dyskusji: Po 30 latach z Polska Press odchodzi Krzysztof Krupa, prezes wydawcy „Nowej Trybuny Opolskiej”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Melissa
Dojna zmiana wymienia niepokornych na członków rodziny...
odpowiedź
User
Majo
Krzysztof. Człowiek sympatyczny, wiele jednak złego zrobił w firmie ciągłymi oszczędnościami, śmieciówkami itp.
odpowiedź
User
Michałek
Krzysztof. Człowiek sympatyczny, wiele jednak złego zrobił w firmie ciągłymi oszczędnościami, śmieciówkami itp.


Taka jego rola. Jeśli nie on pracownikom, to góra jemu dałaby smieciówkę
odpowiedź