SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska wejdzie do strefy euro ok. 2020 r.

Z wyceny instrumentów finansowych wynika, że rynek dyskontuje wejście Polski do strefy euro w przedziale ok. roku 2010, w tym samym okresie, jak przewidywano miesiąc wcześniej, wynika z opublikowanego przez resort finansów "Monitora konwergencji nominalnej".

Polska wejdzie do strefy euro ok. 2020 r.

"Z aktualnej wyceny instrumentów finansowych wynika, że rynek dyskontuje wejście Polski do strefy euro około roku 2020. Oszacowanie to nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim miesiącem" - głosi raport.

Według raportu, Polska spełniała w kwietniu kryterium stóp procentowych oraz kryterium inflacyjne. Obecnie nie jest wypełnione kryterium fiskalne ze względu na nałożoną na Polskę procedurę nadmiernego deficytu, a także kryterium kursu walutowego, ponieważ Polska nie uczestniczy w mechanizmie ERM II, podano także.

Przystępując do Unii Europejskiej w 2004 roku, Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty, ale bez konkretnego terminu. Obecny rząd, który początkowo wyznaczył datę przyjęcia euro na 2011-2012 rok, od dłuższego czasu nie podaje nowego terminu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska wejdzie do strefy euro ok. 2020 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl