SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskapresse kupuje Media Regionalne

Polskapresse przejmuje od Mecom Group piony prasowy, internetowy i poligraficzny Mediów Regionalnych. Zgodę na transakcję musi jeszcze wyrazić UOKiK.

- Zakup Mediów Regionalnych to najważniejsza inwestycja Polskapresse ostatnich lat - uzasadnia Dorota Stanek, prezes Grupy Polskapresse. - Media Regionalne stanowią optymalne i naturalne uzupełnienie naszej oferty prasowej, internetowej i poligraficznej - dodaje.

Transakcja uzależniona jest od zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jej wartości strony nie ujawniają.

>>> Grupa RMF kupuje Radio GRA od Mediów Regionalnych

Media Regionalne to drugi co do wielkości (po Polskapresse) wydawca prasowo-internetowy na rynkach regionalnych i lokalnych. W portfolio spółki jest 9 dzienników regionalnych ("Dziennik Wschodni", "Echo Dnia", "Gazeta Codzienna Nowiny", "Gazeta Lubuska", "Gazeta Pomorska", "Gazeta Współczesna", "Głos - Dziennik Pomorza", "Kurier Poranny", "Nowa Trybuna Opolska"), 2 płatne i 3 bezpłatne tygodniki oraz 50 serwisów internetowych (które w styczniu br. według Megapanelu PBI/Gemius zanotowały 4,17 mln realnych użytkowników i 148 mln odsłon - zobacz szczegóły). Media Regionalne są też właścicielem 5 drukarni.

>>> Dzienniki regionalne nadal tracą, liderem „Dziennik Zachodni”

W ub.r. przychody Mediów Regionalnych wyniosły 49,9 mln euro (wobec 58,5 mln euro w 2011 roku), a zysk przed opodatkowaniem i wpływem transakcji wewnątrzgrupowych - 0,3 mln euro (wobec 0,1 mln euro w 2011 roku).

Dołącz do dyskusji: Polskapresse kupuje Media Regionalne

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
PP lubi spadać z wysokiego konia. Teraz sumeryczna sprzedaż gazet będzie większa, więc i spadki będa większe, co wielu na pewno ucieszy:))))) Gratulacje dla Mecomu, że pozbył się kukułczego jajka! Geniusz, geniusz, po trzykroć geniusz Pani Doroty S. i rodziny D. niech żyje! A wy, wszyscy obserwatorzy rynku mediów, przyglądajcie sie im uważnie i uczcie się. Potem w biznesie róbcie odwrotnie i osiągniecie sukces:)
odpowiedź
User
Ala
Tonący brzytwy się chwyta:) nawet próba zawładnięcia większym rynkiem nei pozwoli przebić się ponad Fakt i Wyborcza, lduzie wyrobniki w PP będa skuczeć za marny grosz bo już nie znajdą alternatywy na rynku pracy, więc moi dordzy szukajcie już teraz bo podwyżki nie dostaniecie przez następne 5 lat
odpowiedź
User
MO
Wyrazy współczucia dla kolegów dziennikarzy i innych pracowników z powodu kupienia ich przez PP. Wiem, co iszę...
odpowiedź