SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie cztery kółka

Ponad połowa (56%) polskich gospodarstw domowych dysponuje przynajmniej jednym samochodem, a aż 41% posiadanych przez Polaków aut ma więcej niż 10 lat.

Wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP. 

Najpopularniejszą marką samochodu pozostaje Fiat – posiada go co czwarty (25%) właściciel auta w  naszym kraju.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że połowa (50%) gospodarstw domowych w Polsce posiada jeden samochód, a jedynie 6% deklaruje, że jest właścicielem dwóch lub więcej aut. Nieco mniej niż połowa (44%) gospodarstw domowych nie dysponuje żadnym samochodem.

Oprócz Fiata, popularnością cieszą się też marki Opel (12%), Volkswagen (10%) oraz Renault (8%).    

„Statystyki dotyczące samochodów posiadanych przez Polaków nie są optymistyczne - 41% samochodów, które użytkujemy mają już ponad 10 lat. Jedynie 14% gospodarstw domowych posiada samochód wyprodukowany już w XXI wieku” - komentuje Anna Urbankiewicz z TNS OBOP. 

Badanie omnibusowe zrealizowane w okresie 22.09.2005 –  26.09.2005 na łącznej próbie 1004 Polaków w wieku 15 i więcej lat, metodą wywiadów  bezpośrednich PAPI (Paper And Pencil Interview). W badaniu zastosowano dobór próby  metodą random-route. Próba jest reprezentatywna dla populacji Polaków w wieku 15 i więcej  lat ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region, wielkość miejscowości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie cztery kółka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl