SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie firmy Codewise i CodiLime liderami wzrostów w Europie Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 polskie firmy Codewise i CodiLime znalazły się na szczycie listy najszybciej rozwijających się technologicznych spółek w Europie Środkowo-Wschodniej. Do Top 50 trafiło 17 podmiotów z Polski, co czyni nas liderem w regionie.

Article

W tegorocznym wydaniu raportu Deloitte Technology Fast 50 pojawiło się 21 firm z Polski. 17 z nich znalazło się w głównej kategorii „Technology Fast 50”(w tym jedna znalazła się również w kategorii „Wielka Piątka”) oraz 4 w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”.

Na drugim miejscu pod względem liczby spółek uplasowały się Czechy, które w głównym rankingu reprezentuje siedem firm. Trzecie miejsce pod tym względem przypadło Chorwacji z sześcioma firmami. Poza tym w Technology Fast 50 miejsce znalazły także przedsiębiorstwa ze Słowacji (5), Węgier (4), Rumunii (4), Litwy (3) i Słowenii, Bułgarii, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny (po 1).

Zwycięzcą Deloitte Technology Fast 50 została zajmująca się tworzeniem rozwiązań IT dla marketingu polska spółka Codewise z Krakowa, która w tym roku zadebiutowała w głównym zestawieniu.

Jeszcze w ub.r. operująca od pięciu lat na rynku firma zajmowała 1. miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”. W bieżącej edycji rankingu ze wzrostem przychodów na poziomie ponad 13 tys. proc. (przychody 2012 vs 2015 r.) znalazła się również na czele kategorii „Wielka Piątka”.

Średni wzrost przychodów firm, które zgłosiły się do Technology Fast 50 wyniósł w ub.r. 1057 proc. (przychody 2012 vs 2015 rok). Był to wynik wyższy od osiągniętego rok wcześniej (560 proc.).

Z kolei średni wzrost przychodów polskich firm, które znalazły się w głównej części zestawienia wyniósł 1585 proc. Aby znaleźć się w rankingu spółka musiała osiągnąć wzrost w wysokości co najmniej 324 proc.

Przedstawiciele polskiego biznesu obecni w zestawieniu pochodzą z całego kraju. Najwięcej swoich reprezentantów (7) ma Warszawa, czterech Kraków, trzech Wrocław, dwóch Poznań i po jednym: Gliwice, Gdańsk, Piaseczno i Rybnik oraz Białystok.

Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczny główny ranking Technology Fast 50 zdominowały firmy zajmujące się wykorzystaniem technologii informacyjnych, choć w różnych zastosowaniach: marketing, analityka dużych baz danych, mobile UX. Stanowią one 74 proc. wszystkich spółek, które znalazły się w zestawieniu (rok wcześniej 50 proc.).

W kategorii „Wschodzące gwiazdy” tegorocznej listy znalazły się 4 firmy z naszego kraju, najlepsza z nich jest na 2. miejscu. Zwycięzcą kategorii okazała się firma Deeper z Litwy.

Codewise okazała się też najlepszą firmą w rankingu „Wielka Piątka”. Jest to jednocześnie jedyny polski przedstawiciel w tej kategorii.

- 13 tys. proc. wzrost w okresie ostatnich 4 lat i zdobycie pierwszej nagrody w dwóch kategoriach to dla nas ważne i budujące potwierdzenie sukcesu, który wspólnie tworzymy w firmie. Moje dążenia i ambicja stworzenia globalnej spółki jest niezmienna i dalej jestem przekonany, że to dopiero początek czegoś naprawdę wielkiego - zapowiedział w komunikacie Robert Gryn, prezes Codewise.

- To był dobry rok dla firm technologicznie innowacyjnych. Kolejny raz w naszym rankingu liderem została firma, która jeszcze rok temu była zbyt młoda, by znaleźć się w głównej kategorii. Taka sama sytuacja dotyczy spółki, która zajmuje drugie miejsce w zastawieniu. To pokazuje, jak szybko można osiągnąć sukces na rynku innowacyjnych technologii. Co więcej, spółki powróciły do rezultatów osiąganych kilka lat wcześniej, gdy średnie wzrosty przychodów firm ujętych w zestawieniu sięgały ponad tysiąc procent. Wystarczy przypomnieć, że ostatni raz taki wynik udało się osiągnąć w 2012 roku - podsumowuje Magdalena Burnat-Mikosz, partner, liderka programu Technology Fast 50 w Deloitte Central Europe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie firmy Codewise i CodiLime liderami wzrostów w Europie Środkowo-Wschodniej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wk
to jakiś dowcip? co z tego, ze cos od 2012 roku wzrosło 130x albo 50x jeżeli to jest wyłącznie efekt niskiej bazy - jeżeli ja dam w 2012 roku jedna lekcje z angielskiego jako lektor i zgarne za to 50 zl, a w 2015 roku dam sto lekcji angielskiego po tej samej cenie za godzine, to licząc wprost będę miał 10,000% wzrostu :)

skoro ranking jest coroczny, to pytanie ile te firmy wzrosły 2015 rok do 2014 rok i jakie sa absolutne wartości przychodów tych firm rok do roku :)

ale wiadomo, musi być okazja, żeby dac nagrody na gali, bo przecież klientowi kto odmowi :)
9 8
odpowiedź