SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio podejrzewa byłego pracownika o żart z Andrzeja Dudy na fanpage’u Jedynki, sprawa na policji

Polskie Radio podejrzewa, że mem wyśmiewający prezydenta Andrzeja Dudy zamieścił na facebookowym fanpage’u Jedynki były pracownik stacji. Sprawę zgłoszono na policję, a nadawca zmienia system administrowania swoimi profilami na Facebooku - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Mem żartujący z Andrzeja Dudy na podstawie jego zdjęcia z konferencji z Barackiem Obamą pojawił się na fanpage’u Jedynki w niedzielę po południu. Został udostępniony z satyrycznego fanpage’a „W Tworkach znowu podłączyli Internet”, był widoczny przez kilka godzin, pojawiło się przy nim wiele komentarzy.

Polskie Radio nadal wyjaśnia sprawę publikacji grafiki, przy czym nie informuje o szczegółach. - Nie chcemy komentować tej sprawy. Została ona przekazana odpowiednim organom, a my uszczelniamy system zarządzania mediami społecznościowymi - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń wpis mógł zostać zamieszczony przez byłego pracownika Polskiego Radia, który nadal miał dostęp do wspólnego profilu osobowego, z którego administrowano fanpage’em Jedynki. Nadawca zgłosił tę sprawę policji jako działanie na jego szkodę. Jednocześnie Polskie Radio zmienia system zarządzania swoimi fanpage’ami - teraz każda osoba będzie miała uprawnienia administratora w ramach własnego profilu na Facebooku.

Od początku br., kiedy po wejściu w życie nowelizacji ustawy medialnej zmienił się zarząd Polskiego Radia, nastąpiło w firmie sporo roszad kadrowych, zmienili się dyrektorzy większości anten i wielu redakcji, a także część dziennikarzy. W marcu br. szefem redakcji serwisu Polskieradio.pl został Krzysztof Kossowski (związany wcześniej z Telewizją Republika), natomiast w ciągu ostatniego miesiąca z Jedynką pożegnała się Zuzanna Dąbrowska, a z Trójką Marcin Zaborski.

Na fanpage’ach rozgłośni Polskiego Radia zamieszczane są zarówno linki do treści w jego serwisie internetowym, jak też zdjęcia z emisji różnych audycji i przebiegu imprez organizowanych przez nadawcę. Firma nie podaje, jacy pracownicy mają dostęp do administrowania fanpage’ami. Przy prowadzeniu fanpage’a Jedynki Polskie Radio nie współpracowało z zewnętrzną agencją marketingową.

Przypomnijmy, że w styczniu br. policja podjęła działania wobec nastolatka, który na YouTubie zamieścił wideo zatytułowane „Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego!”. Klip to puszczone od tyłu nagranie pokazujące, jak prezydent składa kwiaty pod tym pomnikiem. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o podejrzeniu obrazy prezydenta przeszukali mieszkanie internauty. Andrzej Duda uznał to za nadmierne działania, a do żartującego z niego klipu odniósł się z dystansem. - Gość sobie odkręcił filmik, dla jednego śmieszny, dla innego złośliwy ale w sumie bez znaczenia bo „odkręcony”. Prokuratura? Dajcie spokój:/ - napisał na Twitterze.

Na początku lutego br. Bartosz Zbroja, pełniący wtedy funkcję rzecznika Ministerstwa Sportu i Turystyki, zamieścił na Twitterze sondę z pytaniem, która z redakcji przyznających w poprzednich tygodniach tytuły Człowieka Roku Jarosławowi Kaczyńskiemu i Andrzejowi Dudzie „najlepiej nawilżyła”. Następnego dnia Zbroja zrezygnował ze stanowiska. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rzecznik-ministerstwa-sportu-i-turystyki-rezygnuje-po-sondzie-o-nawilzaniu-wladzy-przez-w-sieci-wprost-i-gazete-polska

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio podejrzewa byłego pracownika o żart z Andrzeja Dudy na fanpage’u Jedynki, sprawa na policji

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sykoraks
Ktoś w Polskim Radiu popełnił myślozbrodnię i władze chcą temu człowiekowi pomóc zrozumieć jego błąd
57 14
odpowiedź
User
animator
Posiadanie fikcyjnych profili jest niezgodne z regulaminem portalu, a co dopiero przyznawać im jakieś uprawnienia. Oj, mało profesjonalne podejście do tematu social mediów ze strony Polskiego Radia.
32 13
odpowiedź
User
sg
Eee, jakoś nie wierzę, że po zwolnieniu pracowników nie zmieniono haseł. Aż tacy nieudacznicy tam pracują?
44 12
odpowiedź
User
dziennikarz
Ale amatorka. Ktoś opublikował, ale nie wiadomo kto, bo wszyscy jechali z jednego profilu. Może jeszcze z uprawnieniami administratora?
42 11
odpowiedź
User
Kyne
Widzę, że temat jest przedstawiamy w konwencji znieważenie prezydenta. Nie wiem, czy to sympatia dla KOD, czy niezrozumienie problemu.

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Jeżeli osoba, która zrobiła wpis wykroczyła poza swoje uprawnienia (obojętne, czy to były pracownik, czy aktualny), mamy do czynienia z sytuacja analogiczna do wzięcia pieniędzy z kasy, "bo zapomnieli zabrać mi klucze". Jest kradzież, czy jej nie ma?

Druga sprawa, rażący brak profesjonalizmu przy prowadzeniu konta. Korzystanie z indywidualnych kont i udzielanie uprawnień jest elementarne. Osobę, która zdecydowała o korzystaniu ze wspólnego konta powinni włóczyć końmi i wyrzucić z roboty dyscyplinarnie za rażące zaniedbanie, z wilczym biletem podając do publicznej wiadomości.

@animator: a gdzie w artykule jest motta o fikcyjnym profilu?

@sg: pracują. Jakby nie pracowali, to nie byłoby potrzeby zmiany hasła, bo po prostu odbiera się uprawnienia.
19 19
odpowiedź