SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Polskiego Radia chce, żeby do zarządu powołano dyrektor Jedynki Agnieszkę Kamińską

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o powołanie do zarządu spółki Agnieszki Kamińskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Kamińska od lutego br. jest szefową radiowej Jedynki.

Agnieszka Kamińska, fot. Polskie RadioArticle

Najbliższe posiedzenie Rady Mediów Narodowych planowane jest na poniedziałek 23 grudnia br. W porządku obrad na wniosek przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego znalazł się punkt o „rozpatrzeniu propozycji zmian w zarządzie Polskiego Radia w związku z wnioskiem prezesa PR o poszerzenie jego składu”.

Jak czytamy w piśmie, do którego treści dotarliśmy, szef Polskiego Radia złożył wniosek do Rady Mediów Narodowych, by ta rozpatrzyła kandydaturę Agnieszki Kamińskiej na członka zarządu spółki.

- Pani Agnieszka Kamińska dała się poznać w krótkim czasie jako bardzo dobry i sprawny dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, tak od strony programowej, jak i redakcyjno-zarządczej. Uzupełnienie zarządu o panią Agnieszkę Kamińską pozwoli mi na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Polskim Radiem, zwłaszcza w części programowej - uzasadnił Andrzej Rogoyski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Większość głosów w Radzie Mediów Narodowych ma troje polityków PiS: przewodniczącym jest były poseł tej partii Krzysztof Czabański, a członkami posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk. Ponadto w RMN są Juliusz Braun (wskazany przez PO) oraz Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukuz '15).

Agnieszka Kamińska została szefową Jedynki Polskiego Radia w lutym 2019 roku. Od marca 2018 roku do stycznia 2019 była wiceszefową Polskiego Radia 24. Wcześniej przez 12 lat była związana z Telewizją Polską jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne. W swojej karierze była związana m.in. z „Uważam Rze Historia”, „Rzeczpospolitą”, TVP3 Białystok i Polskim Radiem Białystok.

Poprzednio członkiem zarządu Polskiego Radia był Mariusz Staniszewski, został wybrany w lutym 2017 roku w konkursie przeprowadzonym przez Radę Mediów Narodowych. Odwołano go w marcu br., według nieoficjalnych informacji z powodu rozbieżności zdań z Andrzejem Rogoyskim. We wrześniu Staniszewski został prezesem państwowej firmy Techfilm.

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W okresie od września do listopada br. udział Jedynki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat spadł o 0,5 pkt. proc. do 5,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Prezes Polskiego Radia chce, żeby do zarządu powołano dyrektor Jedynki Agnieszkę Kamińską

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obywatel/patriota
Czyli tak. Radio notuje stratę pod koniec 2019 a RMN zapowiada stworzenie nowego miejsca w zarządzie dla pani, która ma wyższe ambicje niż bycie dyrektorem PR1. Hmmm Czy nadawcę stać na taki krok? Czyim kosztem się to stanie? Pracowników? Podatników? Prywata za publiczne pieniądze? Czy to nie jest nikczemne? A co do pani Kamińskiej to robi więcej niż Dąbrowa, który wyznaczył ekstremum w nieróbstwie. Co do mechanizmu obsadzania "swoimi" - PiS nie różni się niczym od poprzedników. Ma tylko inne frazesy na sztandarach. W rzeczywistości promuje lizusostwo i kolesiostwo, czyli coś co wytykał poprzednikom. Jako obywatel jestem rozczarowany.
odpowiedź
User
Gość X
Nie można łączyć obu funkcji.
odpowiedź
User
Haha
A czym ta Pani zasłynęła jako dyrektor Jedynki? Przyczyniła się do spadku słuchalności. No, ale wielbi PiS. Wszystko jasne.
odpowiedź