SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio szuka agencji, która wypromuje je w internecie

Polskie Radio wybiera w przetargu agencję do obsługi reklamowej w internecie - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Z wybraną firmą będzie pracować półtora roku.

Article

Przetarg obejmuje świadczenie usług reklamowych w internecie, w tym w social mediach, na które składają się: zaplanowanie, projektowanie i przeprowadzenie kampanii reklamowych (wizerunkowych i produktowych) dla jednostek Polskiego Radia oraz projektów antenowych i pozaantenowych organizowanych lub współorganizowanych przez spółkę, a także przygotowywanie analiz dotyczących działań i kampanii reklamowych.

Celem prowadzonych przez Polskie Radio kampanii reklamowych będzie m.in. zwiększenie słuchalności jego audycji w kanałach mobilnych i desktopowych, uzyskanie wymaganej ilości akcji użytkowników każdorazowo poprzez przekierowywanie wymaganej liczby użytkowników do serwisów lub stron internetowych, przekierowywanie wymaganej liczby użytkowników do serwisów, stron internetowych spółki (poprzez kliknięcia w link reklamy typu display, link tekstowy, reklamy wideo, czy też w artykuł sponsorowany oraz stały monitoring i optymalizacja kosztu konwersji).

Polskie Radio szacuje, iż realizowana będzie co najmniej jedna kampania miesięcznie. Zaznacza jednak, że ich faktyczna liczba  i częstotliwość będzie zależna od pojawiających się w trakcie trwania umowy projektów antenowych i pozaantenowych realizowanych przez PolskieRadio S.A.

Z wybraną agencją Polskie Radio będzie pracować przez 18 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

Przetarg potrwa do 9 kwietnia i prowadzony jest w tzw. procedurze przyspieszonej. "Udzielenie niniejszego zamówienia jest niezbędne celem zapewnienia ciągłości realizacji kampanii reklamowych w Internecie dla anten i jednostek Polskiego Radia S.A. W związku z sytuacją epidemiczną i dalszym przedłużaniem ograniczeń związanych z COVID-19, wiele przedsięwzięć organizowanych przez Polskie Radio S.A. jest reklamowanych przede wszystkim poprzez kampanie internetowe. Pomimo podjętych niezwłocznie działań w celu zapewnienia ciągłości tych usług, zakres realizowanych projektów okazał się znacznie większy niż pierwotnie zakładano. Ponadto pojawiające się nowe, niezaplanowane wcześniej kampanie reklamowe, mogą wpłynąć na znacznie szybsze wyczerpanie dotychczasowych umów na realizacje tego typu usług, co w przypadku realizacji zamówienia w oparciu o podstawowe terminy składania ofert, może zakłócić ciągłość świadczonych usług. Powyższe wskazuje na konieczność bezzwłocznej realizacji niniejszego zamówienia oraz uzasadnia skrócenie terminu składania ofert do 15 dni" - wyjaśnia Polskie Radio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio szuka agencji, która wypromuje je w internecie

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ala
Przeczytałem wyjaśnienie na koniec i nic nie zrozumiałem. Radio będzie się promować w internecie, żeby zwiększyć tam swoją słuchalność. A jakie tam rozpychają się 2 nowe stacje potrójkowe. Będzie próba odzyskania słuchaczy lub co najmniej zaszkodzenia im. Mają swoje długości zaklepane w radio, że można spokojnie ich słuchać w całej Polsce. Jak mogę ich słuchać w każdym miejscu w normalnym radio to na co mi internet. Reklama czyni cuda, ale w tym przypadku to wątpię.
odpowiedź
User
słuszną linię ma nasza władza
Procedura przyspieszona , znaczy , że już wiedzą kto wygrał.
odpowiedź
User
Max
Ala, tu nie chodzi o sens, tylko o przełożenie publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni uczestników tej „promocji”. Są tak pazerni, że tryb został „przyśpieszony”
odpowiedź