SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio współpracuje z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

Polskie Radio podpisało list intencyjny o współpracy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Article

Umowę podpisali prezes Polskiego Radia Jacek Sobala i Marcin Adamczewski, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W myśl umowy Archiwum Polskiego Radia udostępni powstającemu Muzeum swoje zasoby nagrań m.in. z homilii, spotkań, wywiadów itp. zarówno Jana Pawła II, jak i Prymasa Wyszyńskiego.

- Możliwość wspierania i popularyzacji przedsięwzięcia o tak doniosłym charakterze, jakim jest Muzeum dedykowane wielkiemu Papieżowi oraz Prymasowi Tysiąclecia, to dla kierownictwa i zespołu dziennikarskiego Polskiego Radia prawdziwy zaszczyt. Traktujemy ją jako wyraz zaufania dla profesjonalizmu i ideowości Polskiego Radia, które jako narodowy nadawca publiczny kształtuje swój przekaz w duchu patriotycznym i obywatelskim, zgodnie z polską racją stanu i na gruncie chrześcijańskiego systemu wartości - mówi Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia.

Do inauguracji współpracy obu podmiotów doszło w Kurii Metropolitarnej w Warszawie. W uroczystości uczestniczył arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

W liście intencyjnym zapisano, że „punktem wspólnym dla obu instytucji jest troska o dziedzictwo Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, a podstawowym celem będzie jego utrwalenie oraz przekazywanie wartości i nauczania Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio współpracuje z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mon
Religia wg PiS nie stanowi żadnej realnej wartości. Jest nachalna i obłudna. To puste słowa i nic więcej. Jak możecie promować wartości których sami nie rozumiecie i nie przestrzegacie, a chcecie pouczać innych?? Tym bardziej władza, dla której religia służy jedynie dla własnej promocji. Może zmienicie nazwę radia na Polskie Radio Religia albo podwójnej moralności?? Odpływ kolejnych słuchaczy gwarantowany.
odpowiedź
User
Piotr
Czekamy na modlitwy - przynajmniej 3 razy dziennie - rano, w południe i przed snem. Obowiązkowo na wszystkich antenach, żeby cwaniaki nie zmieniały stacji. Trzeba wychowywać naród w oparciu o chrześcijański system wartości.
odpowiedź
User
CHRIS
Co to są te wartości chrześcijańskie? Wciąż się o tym mówi, że u nas są, że je zachowujemy dla Europy, co to jest? Czy jak młodzież żyje ze sobą bez ślubu, ale chodzi do kościoła i obchodzi święta, to pielęgnuje wartości chrześcijańskie? Czy jak facet nie płaci alimentów, ale ma na antenie gębę pełną wartości chrześcijańskich, to można mu zapomnieć brak zainteresowania swoim dzieckiem? Czy jak ktoś jeździ po pijaku, ale bierze udział w kampaniach kościelnych, deklaruje się jako osoba wierząca, to nadal jest orędownikiem wartości chrześcijańskich? Tych pytań można zadać znacznie więcej. Co to są te wartości chrześcijańskie się pytam?
odpowiedź