SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kłopoty finansowe Polskiego Radia. Wypłata części premii wstrzymana

Premie miesięczne w Informacyjnej Agencji Radiowej zostały częściowo wstrzymane - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Mail w tej sprawie do pracowników przesłał dyrektor Wojciech Cegielski, a biuro prasowe Polskiego Radia potwierdza nasze informacje.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

- Ze względu na sytuację finansową spółki, czasowo wstrzymane zostały premie miesięczne. To oznacza, że w tym miesiącu dostaniecie przelewy z wynagrodzeniem i honorariami, ale zabraknie tam premii. Według informacji od likwidatora, wypłata wynagrodzeń nie jest zagrożona - czytamy w mailu, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Premie częściowo wstrzymane

To wiadomość wysłana kilka dni temu przez dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej Wojciecha Cegielskiego do pracowników. - Zdaję sobie sprawę, że w przypadku części z Was oznacza to problem z dopięciem domowego budżetu, ale chcę zapewnić, że zarząd robi wszystko, by kłopoty finansowe PRSA były przejściowe - dodał Cegielski.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie biuro prasowe Polskiego Radia. - W związku z działaniami przewodniczącego KRRiT, który do tej pory nie przekazał należnych Polskiemu Radiu środków z abonamentu - co ma wpływ na trudną sytuację finansową Spółki - zdecydowano o wypłaceniu pracownikom części naliczonych kwot. Zarząd Polskiego Radia podejmuje wszelkie możliwe działania, by pozyskać środki na realizację misji publicznej - przekazano nam teraz w odpowiedzi.

Czytaj także: Nowy wicedyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy

Jak informowaliśmy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zamroziła wypłatę transzy prawie 158 mln zł z abonamentu RTV dla mediów publicznych. Przewodniczący Maciej Świrski nie uznaje obecnych władz spółki. Z kolei prezydent Andrzej Duda w grudniu ub.r. zawetował ustawę okołobudżetową, w której zapisano możliwość przyznania spółkom mediów publicznych do 3 mld zł. 

Kłopoty z wpływami z abonamentu

Do końca marca br. Telewizja Polska, Polskie Radio i regionalne rozgłośnie publiczne miały otrzymać 1,5 mld zł z rezerwy budżetowej. Na przełomie lutego i marca przyznano im już 250 mln zł.

Czytaj także: Dziennikarka przechodzi z Radia 357 do Trójki

Z kolei w ostatnią środę likwidator Telewizji Polskiej Daniel Gorgosz wysłał pismo do Macieja Świrskiego z ostatecznym przedsądowym wezwaniem do wypłaty około 142 mln zł z tytułu abonamentu. KRRiTV ma na to trzy dni. 

Jak podawaliśmy pod koniec grudnia ub.r., nowy zarząd Polskiego Radia odwołał dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej Pawła Piszczka. Jego miejsce zajął Wojciech Cegielski, wieloletni korespondent wojenny i zagraniczny Polskiego Radia.   Z kolei od tego czasu likwidatorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia jest Paweł Majcher.

Dołącz do dyskusji: Kłopoty finansowe Polskiego Radia. Wypłata części premii wstrzymana

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Asia
Jaki Zarząd? Nie ma Zarządu. Jest likwidator!
odpowiedź
User
drzwi
Prawda jest taka, że za chwilę trzeba będzie zacząć zwalniać ludzi, bo pan Świrski ich nie uznaje za godnych wypłaty.

Ciekawe, czy on dostaje pensję na czas.
odpowiedź
User
Newsroom
Ale za co premie? Za marną pracę?
Co za chory system, że z góry ktoś zakłada, że dostanie premię a pisior Cegielski tłumaczy, że rozumie, że ktoś nie domknie budżetu domowego. To co? Musi co miesiąc na premie zapier… ? Inaczej nie domknie? Czyli przez cały rok musi być premia? Poza tym ostatnio jego pupil z Waszyngtonu, cały dzień mylił premiera Japonii i nazywał go w relacjach prezydentem ( swoją drogą Japonia ma cesarza ). Za takie dyletanctwo premie? Pogonić to towarzystwo Cegielskiego, Walkuskiego i w końcu promować nowych, świeżych.
odpowiedź