SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zorganizuje więcej koncertów z cyklu Lato z radiem Festiwal. Bez trasy koncertowej

W tym roku w „Lecie z radiem” radiowej Jedynki nie będzie trasy koncertowej po wielu mniejszych miejscowościach, ale Polskie Radio zorganizuje więcej niż jeden koncert pod marką Lato z radiem Festiwal. Duża impreza tego typu jest szykowana m.in. na rozpoczęcie wakacji - nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Polskie Radio odświeżyło formułę „Lata z radiem” w zeszłym roku, zamieniając obejmującą kilkanaście miast trasę koncertową na trasę reporterską. Wyjazdy odbywały się od poniedziałku do soboty, a dziennikarze Jedynki odwiedzili 63 miejscowości. Reporterzy „Lata z Radiem” pojawiali się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami. Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen.

Zamiast wielu mniejszych koncertów zaplanowano jeden duży koncert z udziałem wielu artystów - Lato z radiem Festiwal, zorganizowany na Skwerze Kościuszki w Gdyni jako zwieńczenie „Lata z radiem”. Impreza odbyła się 26 sierpnia i miała charakter otwarty. Kierownikiem artystycznym festiwalu był Piotr Metz.

Zaproszeni artyści losowali kolejność występów przed publicznością. Na scenie „Polski Top Wszechczasów” grali: Smolik i Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski i Organek. Natomiast na scenie „Idzie nowe” - Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, Xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska. Widowisko transmitowały wszystkie anteny Polskiego Radia i portal Polskieradio.pl. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem - w zeszłorocznej edycji uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

Lato z radiem Festiwal 2019 z kilkoma koncertami

W połowie lutego br. portal Wirtualnemedia.pl informował, że Polskie Radio w tym roku także planuje koncert kończący „Lato z radiem” w sierpniu, prawdopodobnie odbędzie się on ponownie w Gdyni. Dyrektorem artystycznym Lato z radiem Festiwalu 2019 pozostaje Piotr Metz. Nadawca bierze pod uwagę organizację dodatkowego dnia festiwalowego (rok temu wydarzenie obejmowało tylko jeden dzień). Ponadto formuła muzyczna Festiwalu zostanie rozszerzona, a na scenie wystąpią nowi artyści. Rozmowy z wykonawcami już trwają.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Polskie Radio zastanawia się także nad rozbudową marki Lato z radiem Festiwal w taki sposób, aby obejmowała ona kilka koncertów w okresie wakacyjnym. Imprezy miałyby się odbywać w kilku dużych miastach i w ścisłej współpracy z władzami miejskimi (na podobnej zasadzie jak współpraca z Gdynią).

Spółka rozważa wystartowanie tegorocznego pasma „Lata z radiem” dużym koncertem w jednym z miast. Jeśli ten pomysł zostanie zatwierdzony to taki festiwal mógłby odbyć się na przełomie czerwca i lipca. Na razie nie zdecydowano, ile dodatkowych koncertów pod marką Lato z radiem Festiwal zostanie zaplanowanych.

Z naszych ustaleń wynika, że nie ma planów, aby w „Lecie z radiem” zmieścić tradycyjną trasę koncertową. Ale na pewno do letniego pasma powróci trasa reporterska z dziennikarzami radiowej Jedynki, którzy odwiedzą miasta i miasteczka w całej Polsce, relacjonując na antenie swój pobyt w terenie.

Krytyka zmian w „Lecie z radiem”

Zmiany w „Lecie z radiem” wprowadzała dyrekcja Programu I, a zatwierdzał poprzedni prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. Dwa dni po ubiegłorocznym Lato z radiem Festiwalu Sobala został odwołany ze stanowiska przez Radę Mediów Narodowych. Obecnie prezesem spółki jest Andrzej Rogoyski.

We wrześniu ub.r. rada programowa skrytykowała formułę audycji, wskazując m.in. emitowanie rozmów i materiałów nagranych wcześniej, brak popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach, a także obecność w „Lecie z radiem” felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka.

Według badania Radio Track, w IV kwartale 2018 roku Jedynka miała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,9 proc. rok wcześniej. Tym samym zanotowała najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zorganizuje więcej koncertów z cyklu Lato z radiem Festiwal. Bez trasy koncertowej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Zamiast zrobić jedną wielką impreze Radio robi coś a TVP ze stacjami prywatnymi będzie współdziałało ... BRAWO TY
odpowiedź
User
gość
To już jest koniec, oczywiście można zaklinać rzeczywistość . Każda następna władza, która spróbuje nadal utrzymywać media państwowe i defraudować miliardy przegra z kretesem. Obecnie nie ma żadnego uzasadnienia istnienia czegoś jeśli istnieje komercja, dostępna za darmo. To tak jakby kogoś zmuszać do zakupu jakiegoś towaru chociaż obok dają za darmo.
odpowiedź
User
karolina
Też dla mnie to trochę dziwne i nie rozumiałe, że TVP i PR zamiast współpracować i grać do jednej bramkirobią robią coś na pół gwizdka w przeciwne strony
odpowiedź