SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 60 osób do zwolnienia w TAI

Szef "Wiadomości" Piotr Sławiński: Teraz wracamy do sprawdzonego modelu gdzie dziennikarze są "przy programach", czyli są w nich zatrudnieni

Ponad 60 z przeszło 430 pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej straci pracę w wyniku zwolnień grupowych w TVP, poinformował szef Agencji Janusz Pieńkowski.
Lista pracowników do zwolnienia w TAI ma być gotowa w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeszcze nie ma ostatecznej decyzji, które osoby będą zwolnione- poinformował Janusz Pieńkowski szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- Przyznam szczerze, że jestem lekko zażenowany tą dziwną sytuacją związaną ze zmianami w TVP również w TAI. Od kilku już miesięcy wiadomo o zwolnieniach, od wielu już lat i wewnątrz firmy i poza nią głośno, że jesteśmy skostniali, przerośnięci kadrowo, że konkurencja jest mobilniejsza. Całe szczęście zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego oprócz zwolnień próbujemy zmienić strukturę tej firmy - mówi nam szef Wiadomości, Piotr Sławiński
- 17 kwietnia Zarząd TVP przyjął mowy regulamin TAi w którym m.in. zlikwidowano "babe w babie", czyli producenta wiadomości z zagranicy do programów informacyjnych, w strukturze producenckiej jaką jest TAI, czyli Agencją produkującą informacje. Struktura ta była strasznie przerośnięta i nie mobilna. Teraz wracamy do sprawdzonego modelu gdzie dziennikarze są "przy programach", czyli są w nich zatrudnieni. Po wielu symulacjach wiem, że nie potrzebuję więcej osób do obsługi zagranicy niż pięć - dodaje Sławiński.

W piątek podczas kolegium redakcyjnego szef "Wiadomości" Piotr Sławiński poinformował dziennikarzy, że do jego programu przechodzi z TAI pięć osób:
1. Waldemar Milewicz
2. Piotr Górecki
3. Olimpia Górska
4. Milena Kruszniewska
5. Barbara Grad - Woźniak

W styczniu kierownictwo TVP poinformowało, że w tym roku pracę w telewizji straci ponad 1000 osób. Zwolnienia tłumaczy kryzysem na rynku reklam i spadkiem wpływów z abonamentu.

Osoby zwolnione mają dostać odprawy, będą mogły też korzystać ze specjalnie uruchomionych punktów konsultacyjnych m.in. doradztwa zawodowego, porad psychologicznych, a także punktów pośrednictwa pracy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 60 osób do zwolnienia w TAI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl