SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad milion złotych na działalność Rady Mediów Narodowych w 2019 roku

Dokładnie 1,096 mln zł wyniosły koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych w 2019 roku - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. To o 95,3 tys. zł więcej niż przed rokiem. Na wynagrodzenia członków Rady przeznaczono 374 tys. zł, co stanowiło o 156,8 tys. zł więcej niż w 2018 roku.

Krzysztof Czabański Article

Rada Mediów Narodowych po przyjęciu uchwały w sprawie sprawozdania ze swojej działalności (ma na to czas do końca marca) informację na temat swojej działalności przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom. W sprawozdaniu zawarte są szczegółowe działania RMN w poszczególnych miesiącach ostatniego roku.

Decyzją trzech posłów związanych z PiS: przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej, Elżbiety Kruk w ubiegłym tygodniu przyjęto (korespondencyjnie) informacje o działalności Rady za 2019 rok. Przeciw był Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny. Braun zapowiedział też, że skoro nie ma możliwości zgłoszenia zdania odrębnego niż RMN, swoje stanowisko przedstawi podczas posiedzeń Komisji kultury, która będzie zajmować się sprawozdaniem.

Jak wynika z naszych informacji, w 2019 roku koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych wyniosły w sumie 1 mln 96 tys. 300 zł. To o 95,3 tys. zł więcej niż przed rokiem. Na wynagrodzenia członków Rady przeznaczono 374 tys. zł, co stanowiło o 156,8 tys. zł więcej niż w 2018 roku.

Oprócz tego materiały i wyposażenie biura wygenerowały koszt rzędu 2,4 tys. zł; ogłoszenia – 12,5 tys. zł; pozostałe usługi – 9,5 tys. zł; wynagrodzenia pracowników wraz z pochodnymi (obsługę biura Rady Mediów Narodowych stanowi trzech pracowników Kancelarii Sejmu zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin) - 325,8 tys. zł; podróże służbowe w kraju - 8,4 tys. zł; wynagrodzenia bezosobowe - 156 tys. zł; czynsz za biuro - 207,7 tys. zł.

W 2018 roku milion zł kosztów RMN

W 2018 roku koszty działalności Rady Mediów Narodowych wyniosły dokładnie 1,001 mln zł, było to o 25 tys. zł więcej w 2017 roku. Na wynagrodzenia członków Rady przeznaczono 217,2 tys. zł.

Rada Mediów Narodowych podejmuje decyzje dotyczące powoływania, odwoływania i opiniowania władz spółek mediów publicznych, liczy pięcioro członków. Przewodniczącym jest Krzysztof Czabański (PiS), członkami zaś Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (zgłoszony przez klub PO) i Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz’15).
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad milion złotych na działalność Rady Mediów Narodowych w 2019 roku

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Darmozjady. I szkodniki. Wstydu nie macie! RMN dziala tylko po to, aby Czabanski mogl rzadzic Polskim Radiem, bo ani na PAP, ani na TVP nie ma zadnego wplywu. Powinien zostac formalnym prezesem i odpowiadac swoim nazwiskiem za wszystkie dzialania w PR. A budzet panstwa bylby do przodu caly milion.
33 1
odpowiedź
User
wasyl
Bańka wywalona w błoto, po to żeby kilku nieudaczników miało wysokie pensje. Róbcie tak dalej. Tylko już nie mówcie, że poprzednicy przejadali kasę, bo robicie tak samo. Ale czego się spodziewać po politykach. Przecież ci ludzie nigdy w życiu nie powiedzieli prawdy.
17 0
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Słuszną linie ma nasza partia, prawda towarzyszu Czabański?
14 0
odpowiedź