SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje zmianę pracy

Ponad 50 proc. specjalistów i menedżerów w Polsce planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę, a co czwarty z nich poszukuje jej aktywnie. 24 proc. specjalistów i menedżerów z obszaru sales & marketing nie poszukuję pracy w ogóle, a 46 proc. robi to w sposób bierny - wynika z badania Antal International.

Article

54 proc. badanych z obszaru sales & marketing dopuszcza możliwość przekwalifikowania się by podjąć prace w innej niż dotychczas dyscyplinie zawodowej. 52 proc. z nich przyznało się, że zmieniało miejsce zamieszkania ze względu na podjęcie nowej pracy.

W ciągu roku specjaliści i menedżerowie związani z obszarem sales & marketing otrzymali średnio 6 zaproszeń do projektów rekrutacyjnych.

Mimo deklaracji chęci zmiany pracy, specjaliści i menedżerowie coraz mniej aktywnie jej poszukują. 27 proc. z nich poszukuje aktywnie pracy, a 51 proc. biernie (cv jest dostępne na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych i respondenci są otwarci na nowe propozycje zawodowe). 22 proc. pracowników średniego i wyższego szczebla w ogóle nie poszukuje nowego zatrudnienia. Jednak większość badanych osób (96 proc.) jest gotowa rozważyć ofertę otrzymaną bezpośrednio od rekrutera.

Badanie "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" zostało przeprowadzone przez Antal International w dniach 12-21 maja 2014 r. metodą CAWI na grupie 1236 respondentów z Polski, w tym 30 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn. 49 proc. respondentów stanowili specjaliści, a 51 proc. - menedżerowie. Badanie było anonimowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje zmianę pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl