SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poranna audycja radia RDS „Dzień dobry Dolny Śląsk” wcześniej i ze zmienionym formatem

Od 1 września br. Radio Dolny Śląsk wydłuży o godzinę poranną audycję „Dzień dobry Dolny Śląsk”. Zmianie ulegnie formuła programu i stanie się bardziej interaktywna.

Article

Jesienią „Dzień dobry Dolny Śląsk” można będzie słuchać od poniedziałku do piątku (wcześniej programu nie nadawano w czwartki). Od września audycja zacznie się o godzinę wcześniej niż obecnie - o 9.00 - i potrwa dwie godziny. Poranne pasmo nie zostanie wydłużone i zakończy się o 11.00.

Stacja zapowiada, że „Dzień dobry Dolny Śląsk” ma być interaktywny i otwarty na słuchaczy. Będą oni mogli m.in. uczestniczyć w dyskusjach oraz nadsyłać propozycje tematów na kolejne dni. - W trakcie emisji będzie czynna linia telefoniczna oraz profil Skype (dla słuchaczy zza granicy), co umożliwi czynne włączenie się słuchaczy poprzez wyrażanie opinii, komentowanie, dzielenie się własnymi doświadczeniami - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Aron Piasecki, koordynator działu promocji Radia Dolny Śląsk.

Nowym elementem programu będzie „Reporter Radia RDS”. W ramach tego stałego cyklu rozgłośnia uruchomiła specjalną linię telefoniczną, na której słuchacze mogą pozostawiać m.in. ciekawostki o Dolnym Śląsku czy informacje z poszczególnych miejscowości. - Jeśli uznamy temat za istotny, będziemy kontaktować się ze słuchaczem. Osoby, które wykażą się zaangażowaniem i predyspozycjami reporterskimi być może zaprosimy do stałej współpracy - zapowiada Piasecki.

W programie pojawi się więcej porad i pomysłów np. na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Reporterzy RDS odwiedzać będą restauracje, lokale usługowe, szkoły, przedszkola i centra rozrywki zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Przy doborze obiektów rozgłośnia zamierza realizować przyjętą strategię sprzedażową.

Nowa formuła porannego programu „Dzień dobry Dolny Śląsk” rusza w poniedziałek 1 września.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poranna audycja radia RDS „Dzień dobry Dolny Śląsk” wcześniej i ze zmienionym formatem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jr
Nigdy nie słyszałem o takim radiu, nic dziwnego, nadaje tylko w internecie.
8 13
odpowiedź
User
Adfrian
Radio Wnet z Warszawy także, a jest radiem na poziomie. Poza tym z tego co wiem, w przypadku RDS ma się to niebawem zmienić.
12 8
odpowiedź
User
tom
A ja uważam że internet to przyszłość nawet dla stacji radiowych...jestem za!
12 8
odpowiedź
User
Krzysztof
Dokładnie tak, zgadzam się. Zamiast inwestować grube pieniądze w cyfrowe radio, można by poprawić infrastrukturę internetu, tak aby można było słuchać radia w internecie bez przeszkód nawet w czasie podróży. Cóż taki kraj. Duże stacje trzęsą się dlatego, że nie mają zbyt wiele do zaoferowania, a są inni, którzy chcą i wiedzą jak zrobić radio na poziomie. Oczywiście pomijam tutaj Trójkę czy Radio Pin, które mogą być wzorem do naśladowania.
13 8
odpowiedź
User
Mariusz
Ciekawe spostrzeżenia. Najważniejsze, że jest wybór i nie jesteśmy skazani na kilka stacji. Technika coraz bardziej się rozwija, dlatego myślę, że takie radio jak RDS doskonale sobie poradzi. Co prawda po raz pierwszy słyszę o tym radiu, ale słuchając go przed chwilą skłonny jestem zgodzić się z przedmówcami. Do tej pory wydawało mi się, że radia dostępne za pośrednictwem internetu to nic ciekawego,, a tu proszę, profesjonalne radio, nie odbiegające poziomem od najlepszych. Życzę powodzenia i będę wracał z przyjemnością.
12 8
odpowiedź