SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pornhub chce kupić zamykaną przez Twittera platformę Vine

Pornhub, jeden z najpopularniejszych internetowych serwisów pornograficznych, zgłosił chęć przejęcia należącej do Twittera platformy społecznościowej Vine, która ma zostać zamknięta. W serwisie miałyby się pojawiać krótkie filmy przeznaczone dla dorosłych.

Article

Vine to społecznościowa platforma dostępna w formie strony internetowej oraz aplikacji mobilnej zakupiona przez Twittera w 2012 r. i uruchomiona w nowej formie w roku 2013.

Użytkownicy Vine mogą dzielić się z innymi i publikować krótkie filmiki wideo, których długość nie przekracza 6 sekund. W ubiegłym tygodniu Twitter zapowiedział, że będzie stopniowo zamykał platformę, bo traci ona na popularności i przegrywa konkurencję z Instagramem, Snapchatem i YouTubem. W szczytowym okresie powodzenia Vine miał ponad 200 mln aktywnych użytkowników.

Według zapowiedzi Vine nie zniknie od razu z sieci, ale przestaje być aktywny dla użytkowników. Umieszczone w nim dotychczas materiały wideo wciąż będą dostępne dla użytkowników jeszcze przez jakiś czas, by mogli je ściągnąć.

Teraz, według doniesień zachodnich źródeł (m.in. serwisu Independent) okazuje się, że chętny do zakupu platformy Vine jest Pornhub – jeden z najbardziej znanych w sieci serwisów z materiałami dla dorosłych, który każdego dnia odwiedza ponad 60 mln internautów.

Intencję przejęcia Vine za nieznaną na razie kwotę miał wyrazić Corey Price, wiceprezes Pornhub w liście skierowanym do Jacka Dorseya, szefa Twittera.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani zakupem Vine w obliczu jego planowanego zamknięcia - napisał m.in. Price. - W tej sytuacji udziałowcy Twittera z pewnością przychylnie spojrzą na możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy pochodzących ze sprzedaży Vine.

Wiceszef Pornhuba nie zdradził wprost w swojej korespondencji w jaki sposób jego firma zamierza wykorzystać Vine. Z jego słów można się jednak domyślać, że chodzi o zamieszczanie na platformie krótkich filmików o treściach erotycznych.

- 6 sekund to zupełnie wystarczający czas, aby większość użytkowników poczuła się szczęśliwa - stwierdził wieloznacznie Price i jednocześnie zaproponował Dorseyowi spotkanie w celu rozpoczęcia negocjacji na temat sprzedaży Vine. Na razie nie wiadomo czy i w jaki sposób szef Twittera odpowiedział na to zaproszenie.

W III kwartale Twitter zanotował 616 mln dol. przychodów oraz stratę na poziomie 103 mln dol. To potwierdzenie długofalowego trendu, w którym serwis nie przynosi zysków. W konsekwencji firma wprowadziła program oszczędnościowy obejmujący m.in. zwolnienie ok. 350 pracowników, głównie z działów marketingu i sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pornhub chce kupić zamykaną przez Twittera platformę Vine

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom
"6 sekund to zupełnie wystarczający czas, aby większość użytkowników poczuła się szczęśliwa"
ha ha :D
17 8
odpowiedź
User
fan_pornhuba
i z tej okazji że pornhub chce kupić vine ide zakręcic śmigłem;D
9 9
odpowiedź