SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Porozumienie TP i Canal+ ws. telewizji przez internet

Telekomunikacja Polska i Canal+ Cyfrowy testują Telewizję przez ADSL.

Canal+ Cyfrowy zawarł porozumienie z Telekomunikacją Polską w sprawie współpracy nad innowacyjnym na polskim rynku projektem biznesowym telewizji przez ADSL. Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie na rynek kompleksowej usługi triple-play w ramach której Cyfra+ będzie oferowana klientom Telekomunikacji Polskiej poprzez łącza szerokopasmowe TP wraz z dostępem do telefonii oraz Internetu - poinformował we wtorek Canal+ Cyfrowy.

„Canal+ pierwszy w Polsce przeszedł drogę od naziemnej telewizji analogowej do satelitarnej technologii cyfrowej. Telewizja przez ADSL to kolejny duży krok w rozwoju technik audiowizualnych, będący naszym udziałem. Cieszę się, że Canal+ Cyfrowy - lider w branży telewizji cyfrowej - będzie mógł wraz z Telekomunikacją Polską jako pierwszy zaproponować abonentom dostęp do telewizji przez łącza szerokopasmowe. ADSL jako nowa, alternatywna technologia udostępniania sygnału da nam w przyszłości kolejne możliwości rozwoju produktu" powiedział Arnaud de Villeneuve, prezes spółki Canal+ Cyfrowy.

Telekomunikacja Polska będzie pierwszym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce oferującym kompleksowe usługi multimedialne triple-play: telefonię, szerokopasmowy dostęp do Internetu (WiFi) oraz telewizję przez ADSL w oparciu o jedną linię telefoniczną. Telewizja przez ADSL jest najbardziej innowacyjną usługą, którą Telekomunikacja Polska zaoferuje swoim klientom. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie usługi wideo na żądanie, czyli wirtualnej wypożyczalni filmów.

Firmy rozpoczęły testy telewizji przez ADSL, w których weźmie udział 200 użytkowników Telekomunikacji Polskiej. Pilotaż prowadzony w Warszawie to przygotowanie do komercyjnego wdrożenia usługi w całym kraju. Celem testów jest zapewnienie najwyższej jakości usługi oraz sprawdzenie wszystkich procesów, włącznie z procesem instalacji dokonywanej przez klienta. Spółki przewidują, że prace przygotowawcze do wdrożenia projektu w formie ogólnodostępnej oferty zakończą się jesienią.

ADSL (ang. Asymmetric Digital Subscriber Line) to asymetryczna cyfrowa linia abonencka, czyli szerokopasmowe łącze umożliwiające szybki przesył danych za pomocą zwykłej linii telefonicznej. System testowanej TV przez ADSL oparty jest na nowym formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w wysokiej jakości.

Usługi typu triple-play oferują obecnie w Polsce operatorzy telewizji kablowych.

Jak zapowiedział w połowie lutego br. prezes TP Marek Józefiak, telewizja przez internet miała być uruchomiona w II-III kwartale br. Prezes informował wówczas, iż spółka myśli o współpracy przy świadczeniu tych usług z dostawcami programów telewizyjnych.

Strategia TP na najbliższe lata zakłada łączenie transmisji danych, obrazów i muzyki oraz oferowanie tego typu dostępu użytkownikom sieci stacjonarnej i komórkowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Porozumienie TP i Canal+ ws. telewizji przez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl