SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowy sezon w Porcie Gdańsk: 63 wycieczkowce i ponad 31 tys. turystów

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w tegorocznym sezonie odnotował rekordową liczbę zawinięć statków pasażerskich. Od początku roku do 16 września do portu zawinęły 63 wycieczkowce.

Article

W 2017 r. do terminali Westerplatte oraz WOC II zawinęły łącznie 63 statki pasażerskie. Ostatnią taką jednostką w sezonie turystycznym 2017 był niemal 230-metrowy, norweski Viking Star. 64 awizacja zaplanowana jest już poza sezonem turystycznym - na 29 grudnia br. Oznacza to rekord w liczbie zawinięć wycieczkowców. W poprzednich latach do portu zawijało średnio 30 jednostek.

Wycieczkowce zwykle stacjonują w Porcie Gdańsk od kilku do kilkudziesięciu godzin. W tym czasie pasażerowie zwiedzają miasto i okoliczne atrakcje. Terminale pasażerskie portu cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Francji oraz Hiszpanii.

W 2017 r. Port Gdańsk odnotował ponad 1 mln zł przychodu, którego źródłem była obsługa statków wycieczkowych. Morski ruch turystyczny stanowi także coraz ważniejsze źródło przychodów Trójmiasta. W 2017 r. na pokładzie 63 wycieczkowców przypłynęło do Gdańska ponad 31 tys. osób. Średnie wydatki pasażera w porcie wynoszą ok. 80 euro (dane Cruise Baltic), które przeznacza on na zwiedzanie, transport, pamiątki oraz inne zakupy.

Według danych Gdańskiej Organizacji Turystycznej od czerwca do sierpnia Gdańsk odwiedziło łącznie ponad 236 tys. turystów zza granicy. W tym samym okresie do Portu Gdańsk zawinęły statki przewożące łącznie ponad 22 tys. pasażerów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy sezon w Porcie Gdańsk: 63 wycieczkowce i ponad 31 tys. turystów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl