SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Portale społecznościowe zwiększają skuteczność email marketingu (infografika)

Ponad 29% marketerów umieszcza w newsletterach przyciski udostępniania w portalach społecznościowych, a wskaźnik kliknięć takich wiadomości jest wyższy średnio o 158% - wynika z badania GetResponse.

Portale społecznościowe zwiększają skuteczność email marketingu (infografika)

Badanie wykazało, że potencjał social media może znacznie zwiększyć skuteczność email marketingu. Newslettery, w których zostały umieszczone przyciski udostępniania, osiągnęły średni wskaźnik kliknięć wiadomości na poziomie 6,2%, podczas gdy wiadomości bez przycisków - 2,4%. Różnica wynosi 158% i z roku na rok rośnie - w 2011 r. było to 115%.

Umieszczanie w newsletterach przycisków udostępniania w portalach społecznościowych staje się coraz popularniejsze. 29,4% marketerów deklaruje, że dodaje do wiadomości ikony social media, w porównaniu do 18,3% w 2011 r. Liczba marketerów stosujących integrację kampanii email marketingowych z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi wzrosła o 61%.

Najpopularniejszym portalem wśród marketerów, którzy korzystają z udostępniania e-maili w social media, jest Facebook - 98,8% z nich dodaje do wiadomości przyciski udostępniania właśnie w tym serwisie. Niewiele mniejszą popularnością cieszy się Twitter, którego ikony znalazły się w ponad 90% wiadomości. Na kolejnych miejscach uplasowały się LinkedIn (68,1%), Pinterest (46,4%) oraz Google+ (41,6%).

Najczęściej marketerzy umieszczają w wiadomości 3 różne przyciski udostępniania (39,1%). Na 4 lub więcej ikon decyduje się 34,9% badanych. Z kolei do 2 przycisków ogranicza się 14,9%, a do jednego - 11% marketerów.

Badanie zostało przeprowadzone na 537 milionach wiadomości wysłanych przez użytkowników GetResponse z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portale społecznościowe zwiększają skuteczność email marketingu (infografika)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
agata
w jaki sposób dodać te ikonki do newslettera? czy trzeba korzystać ze specjalnego narzędzia do tworzenia mailingów? czy to funkcjonuje tylko poprzez getrensponce?
8 8
odpowiedź