SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poszerzone wydanie „W Sieci” droższe o złotówkę. „Nie ma decyzji o stałej podwyżce”

Cena nowego wydania tygodnika „W Sieci” (Fratria) jest wyższa o złotówkę niż zazwyczaj, co wydawca uzasadnia jego zwiększoną objętością z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dwa tygodnie temu stałe podwyżki cen wprowadziły „Newsweek Polska” i „Polityka”. - Uważnie obserwujemy rynek, analizujemy decyzje innych wydawców w tej mierze oraz możliwe konsekwencje, ale nie podjęliśmy decyzji o podwyżce wydań zwykłych - informuje Michał Karnowski.

Michał Karnowski, fot. FratriaArticle

Nowy numer „W Sieci” ma 132 strony, o 32 więcej niż normalne wydania tygodnika. W dużej mierze jest poświęcony katastrofie smoleńskiej, zawiera m.in. relację Maraka Pyzy i Marcina Wikło z miejsca katastrofy oraz rozmowę dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Cena papierowego wydania pisma jest o złotówkę wyższa niż zazwyczaj - wynosi 6,90 zł.

Poprzednie poszerzone wydanie „W Sieci” (z dodatkiem o Żołnierzach Wyklętych) ukazało się ponad miesiąc temu i kosztowało 5,90 zł. Wcześniej cena pisma rosła o złotówkę tylko przy powiększonych wydaniach dostępnych w sprzedaży przez dwa tygodnie (np. w okresie Bożego Narodzenia lub Nowego Roku i Trzech Króli).

Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych, informuje Wirtualnemedia.pl, że wyższa cena nowego numeru nie jest początkiem stałej podwyżki. - Jest faktem, że w ostatnich miesiącach kilka wydań było bogatszych i niekiedy droższych (jak najnowsze na rocznicę tragedii smoleńskiej, klejone, w zwiększonej objętości, z bardzo ciekawą i ważną w naszej ocenie zawartością), ale było to już dawno zaplanowane i ujęte w naszym harmonogramie wydawniczym - opisuje. - Oczywiście uważnie obserwujemy rynek, analizujemy decyzje innych wydawców w tej mierze oraz możliwe konsekwencje, ale nie podjęliśmy decyzji o podwyżce wydań zwykłych. W naszej ocenie to bardzo poważny ruch i wymaga głębszego namysłu - dodaje Karnowski.

>>> Przeglądaj okładki gazet i czasopism w naszym dziale Jedynki

Dwa tygodnie temu z 5,90 do 6,90 zł wzrosła cena wydania papierowego „Newsweek Polska” i „Polityka”. Ten drugi tygodnik jednocześnie odświeżył swoją szatę graficzną.

W ostatnich tygodniach nie zmieniły się natomiast ceny „Gościa Niedzielnego” (5 zł), „Do Rzeczy” i „Wprost” (po 5,90 zł), „Gazety Polskiej” (4,50 zł) i „Tygodnika Powszechnego” (7,90 zł).

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 78 657 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poszerzone wydanie „W Sieci” droższe o złotówkę. „Nie ma decyzji o stałej podwyżce”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiocha
Oglupianie ludzi ciag dalszy. Nastepny numer zapewne o barbarzynstwie antyaborcyjnym, i smolenskiej zenady ciag dalszy...
odpowiedź
User
tade
tygodniki opinii radza sobie coraz gorzej, czytelnictwo w Polsce notuje poziomy niespotykanie niskie, ludzie czytajacy wymieraja mlodzi w najlepszym wypadku wejda na pare stron w internecie -/ zamiast sie bic miedzy soba, i opluwac blotem jak ma w zwyczaju np. wprost czy newsweek, warto zaczac walczyc o czytelnika poziomem merytorycznym tekstow i wyjciem do czytelnika jeszcze w gimnazjum
odpowiedź
User
zbych
wsieci - największe śmieci dziennikarstwa. czy to wciąż dziennikarstwo?
odpowiedź