SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powrót do systemów analogowych

Podczas gdy dekady inżynierów i producentów skupiają się na zwiększeniu znaczenia układów cyfrowych w elektronice, naukowcy Instytutu Technologii w Massachusets zapewniają, że podstawę rozwoju elektroniki stanowią systemy analogowe i na nich należy skupić większą uwagę.

Według naukowców Instytutu MIT (Massachusetts Institute of Technology), najlepszą drogą do zwiększenia efektywności układów elektronicznych jest położenie większego nacisku na systemy analogowe. Przez wiele lat naukowcy skupiali się na rozwiązaniach cyfrowych, pomijając istotną kwestię podstawy wszystkich układów elektronicznych, jaką są analogowe systemy gromadzenia danych. Naukowcy Instytutu MIT wysuwają twierdzenie, że największy potencjał możliwości kryje się nie w układach cyfrowych, ale właśnie w rozwiązaniach analogowych.

Naukowcy Instytutu MIT uważają, że należy położyć większy nacisk na opracowanie lepszych rozwiązań technologicznych, pozwalających na swobodną zamianę sygnału analogowego na cyfrowy i odwrotnie.

Źródło: Vnunet

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powrót do systemów analogowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl