SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstaje nowa katolicka sieć radiowa

31 października startuje nowa katolicka sieć radiowa spółki założonej przez Archidiecezję Krakowską - Radio Plus Kraków.

13 października 2005 do Radia Plus Kraków - Spółki założonej przez Archidiecezję Krakowską - przystąpiły kolejne podmioty: Archidiecezja Łódzka, Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska i Time Sp. z o.o.  - poinformowano w komunikacie prasowym.

Zgromadzenie Wspólników spółki powołało nowe władze (Zarząd w składzie: Leszek Kozioł - Prezes Zarządu, Andrzej Żołyniak - Wiceprezes Zarządu i Jacek Nieckarz - Wiceprezes Zarządu). Spółka podpisała umowy licencyjne ze stacjami, które od 31 października rozpoczną tworzenie nowej katolickiej sieci radiowej. Wcześniej spółka Radio Plus Kraków nabyła udziały w Nadawca Sp. z o.o., która posiada koncesję w Warszawie.

Formalności, które dokonały się w dniu 13 października, oznaczają start nowej sieci składającej się z siedmiu stacji: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Koszalinie, Szczecinie, Gryficach i Lipianach. Jednocześnie kontynuowane są szczegółowe rozmowy z kolejnymi stacjami zainteresowanymi udziałem w tworzeniu nowej sieci radiowej.

Tworzenie wspólnie z Radiem Eska nowej katolickiej sieci radiowej wynika z decyzji  biskupów diecezjalnych, która zapadła 23 września br. na Konferencji Episkopatu Polski we Wrocławiu. Decyzja ta dotyczyła zamiaru zachowania jedności w budowaniu sieci wspólnie z partnerem branżowym, posiadającym pozytywnie zweryfikowane doświadczenie radiowe, czyli Radiem Eska. Powstająca sieć ma realizować program społeczno-religijny i docelowo liczyć 25-30 stacji, obejmując zasięgiem technicznym 50-60 proc. mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaje nowa katolicka sieć radiowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl