SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

Społecznościowy portal biznesowy Inventree kojarzący pomysłodawców, specjalistów i inwestorów powstał w Poznańskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (PAIP).

Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

Według jego twórców, jest to pierwszy taki portal w Polsce i jeden z pierwszych w Europie.

Na stronie internetowej osoby mające pomysły mogą opisać swoje projekty i zaprosić do współpracy nad nimi doradców, naukowców z różnych dziedzin oraz potencjalnych inwestorów.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Autorzy najlepszych pomysłów mogą też liczyć m.in. na bezpłatne szkolenia i doradztwo.

"Ten portal jest skierowany do trzech grup ludzi: do osób, które mają pomysł na biznes, osób, które mają wiedzę, jak taki pomysł sprzedać, ochronić prawnie lub zrealizować oraz do inwestorów instytucjonalnych i prywatnych" - powiedział we środę Wojciech Gilewski z PAIP.

Według twórców portalu, do tej pory na polskich uczelniach powstawało wiele ciekawych pomysłów, które "umierały" wskutek braku wsparcia.

"Takim przykładem świetnego, niezrealizowanego projektu jest projekt +Onespace+ napisany przez studentów z Politechniki Poznańskiej. Twórcy wygrali z nim prestiżowe konkursy na całym świecie, byli u Billa Gatesa i przedstawili mu swój pomysł, ale ten projekt nie został zrealizowany, bo nie miał wsparcia, inwestora i ochrony prawnej" - stwierdził Gilewski.

Jak twierdzą autorzy portalu, do współpracy udało się im pozyskać grono kompetentnych specjalistów m.in. prawników, specjalistów od inwestycji i z branży PR oraz potencjalnych inwestorów zainteresowanych najlepszymi projektami.

Inventree jest częścią projektu współfinansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co zapewnia jego społeczny charakter. Jego celem jest wyrobienie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi i zachęcenie ich do zakładania własnej działalności gospodarczej.

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest organizacją pozarządową, działającą od 2005 r., która powstała z inicjatywy studentów, doktorantów i pracowników naukowych wielkopolskich uczelni wyższych.

Celem PAIP jest promowanie, inicjowanie oraz wspieranie nowoczesnej przedsiębiorczości akademickiej poprzez organizację szkoleń, konferencji, doradztwa indywidualnego oraz spotkań promujących innowacyjną przedsiębiorczość akademicką.

  • Więcej informacji:
  • PAIP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl