SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

Społecznościowy portal biznesowy Inventree kojarzący pomysłodawców,specjalistów i inwestorów powstał w Poznańskim AkademickimInkubatorze Przedsiębiorczości (PAIP).

Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

Według jego twórców, jest to pierwszy taki portal w Polsce ijeden z pierwszych w Europie.

Na stronie internetowej osoby mające pomysły mogą opisać swojeprojekty i zaprosić do współpracy nad nimi doradców, naukowców zróżnych dziedzin oraz potencjalnych inwestorów.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Autorzy najlepszychpomysłów mogą też liczyć m.in. na bezpłatne szkolenia idoradztwo.

"Ten portal jest skierowany do trzech grup ludzi: do osób, któremają pomysł na biznes, osób, które mają wiedzę, jak taki pomysłsprzedać, ochronić prawnie lub zrealizować oraz do inwestorówinstytucjonalnych i prywatnych" - powiedział we środę WojciechGilewski z PAIP.

Według twórców portalu, do tej pory na polskich uczelniachpowstawało wiele ciekawych pomysłów, które "umierały" wskutek brakuwsparcia.

"Takim przykładem świetnego, niezrealizowanego projektu jestprojekt +Onespace+ napisany przez studentów z PolitechnikiPoznańskiej. Twórcy wygrali z nim prestiżowe konkursy na całymświecie, byli u Billa Gatesa i przedstawili mu swój pomysł, ale tenprojekt nie został zrealizowany, bo nie miał wsparcia, inwestora iochrony prawnej" - stwierdził Gilewski.

Jak twierdzą autorzy portalu, do współpracy udało się impozyskać grono kompetentnych specjalistów m.in. prawników,specjalistów od inwestycji i z branży PR oraz potencjalnychinwestorów zainteresowanych najlepszymi projektami.

Inventree jest częścią projektu współfinansowanego przezMinistra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co zapewnia jego społecznycharakter. Jego celem jest wyrobienie postaw przedsiębiorczychwśród młodych ludzi i zachęcenie ich do zakładania własnejdziałalności gospodarczej.

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jestorganizacją pozarządową, działającą od 2005 r., która powstała zinicjatywy studentów, doktorantów i pracowników naukowychwielkopolskich uczelni wyższych.

Celem PAIP jest promowanie, inicjowanie oraz wspieranienowoczesnej przedsiębiorczości akademickiej poprzez organizacjęszkoleń, konferencji, doradztwa indywidualnego oraz spotkańpromujących innowacyjną przedsiębiorczość akademicką.

  • Więcej informacji:
  • PAIP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstał portal kojarzący innowatorów z inwestorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl