SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstała Fundacja Tygodnika „Wprost”

Dwanaście projektów lub organizacji społecznych będzie w ciągu roku wspieranych i promowanych przez nowopowołaną Fundację Tygodnika „Wprost”. Jej są fundatorami są Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” oraz jej prezes Michał M. Lisiecki.

Michał M. Lisiecki

Michał M. Lisiecki

Powołanie fundacji to jeden z elementów obchodów 30-lecia tygodnika “Wprost”. Organizacja stawia sobie za cel wybranie dwunastu projektów lub organizacji, które będzie wspierała i promowała zarówno w tygodniku, jak i w pozostałych mediach wydawanych przez Platformę Mediową Point Group, przez cały rok.

- Chcemy pomagać tym, którzy zasługują, żeby o nich było głośno, a nie mają możliwości dotarcia z informacją do szerokiego kręgu odbiorców. Media ze swoją siłą oddziaływania społecznego mają moc, aby wesprzeć słuszne cele i wspomóc organizacje społeczne w zbieranie środków - mówi Michał M. Lisiecki.

Dodaje, że zarówno redakcja tygodnika, jak i on sam wielokrotnie są adresatami różnych apeli o pomoc i wsparcie finansowe ze strony fundacji, akcji społecznych i osób prywatnych. - Liczba tego typu aplikacji jest tak duża, że nasza odpowiedź może być wyłącznie systemowa, odpowiadanie na pojedyncze prośby jest jak próba gaszenia pożaru łyżeczką wody - ocenia Lisiecki.

>>> “Wprost” bez Lisa traci, najniższy wynik “Przekroju” w historii

Fundacja oprócz wspierania wspomnianych dwunastu projektów będzie również wspierała nowe inicjatywy, które wpiszą się w jej cele. Nie wyklucza również realizowania projektów własnych.

Prezesem Fundacji Tygodnika „Wprost” jest Katarzyna Gintrowska, a przewodniczącym jej Rady został Robert Pstrokoński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstała Fundacja Tygodnika „Wprost”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
daje wprost jeszcze 6 miesięcy i sprzedaż spadnie do 50 tys. ;)
8 8
odpowiedź
User
offka
Wprost bez Lisa zyskuje. Nie jest już partyjnym pisemkiem.
8 8
odpowiedź
User
Lisiecki
Pojawią się dane o sprzedaży za kwiecień, odliczymy elektroniczne wydania i cała resztę upychaną za darmo i zobaczymy jak cudnie Wprost tonie.
8 8
odpowiedź
User
darka
Znając tę firmę, odnoszę raczej wrażenie, że jest to kolejna inicjatywa, aby kręcić pieniędzmi. Fundacje rządzą się swoimi prawami, przepisami, podatkami... duże pole do popisu. Pomysł na pewno wypali, zona Pana Lisieckiego już się o to postara. A inicjatywy jakie będzie wspierać pewnie będą w ramach własnego podwórka i znajomych bo coś będzie trzeba w tej fundacji robić, aby nikt się nie przyczepił. Inicjatywa szlachetna, szkoda tylko że na podłożu bynajmniej nie z chęci pomocy, czy wsparcia, a chciwości. PMPG ma już tyle spółek córek, iż stworzenie fundacji było tylko kwestią czasu. Macie dobrych doradców. Tylko, aby się w tym nie pogubić. Ale to jest właśnie zmora ludzi z małych miast, kompleksy i chęć posiadania, posiadania. Może kiedyś uda Wam się wejść na salony. Warszawka na takich czeka. Weszły Panie Grycanki przez pieniądze, uda się i Wam. Kiepska liga. Ale jakaś liga jest:-)
8 8
odpowiedź
User
jojo
Lisiecki< gintrowska i pomaganie ludziom - śmiedzi na odległość, pomagać to oni mogą sobie.
8 8
odpowiedź