SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pozew Jerzego B. Wójcika wciąż nie wpłynął do Agory

Jerzy B. Wójcik, były dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”, nie ma szans na powrót jako pracownik Agory - przypomniał w piątek jej prezes Bartosz Hojka. Jednocześnie zaznaczył, że nie ma nic przeciwko współpracy Wójcika jako publicysty z „Wyborczą”. Wójcik złożył do sądu pozew za zwolnienie dyscyplinarne, ale Agora do tej pory pozwu nie otrzymała.

Jerzy Wójcik, fot. Archiwum Article

Dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej” Jerzy B. Wójcik w listopadzie ub.r. został zwolniony po 28 latach pracy. Agora nie komentowała powodów, przeciwko wyrzuceniu Wójcika zaprotestowali naczelni „Wyborczej”. Zarząd odpowiedział, że Wójcik (wraz z pierwszym wicenaczelnym Jarosławem Kurskim) w trakcie pandemii chcieli poprawić swoje warunki pracy.

Wójcik znalazł się poza Agorą, w styczniu skierował przeciwko spółce pozew do sądu pracy. Żąda w nim cofnięcia dyscyplinarnego zwolnienia oraz przywrócenia do pracy na poprzednim stanowisku.

W piątek, podczas konferencji wynikowej Agory za 2021 rok, spytaliśmy zarząd spółki, na jakim etapie jest obecnie sprawa. - Jeśli chodzi o pozew Jerzego Wójcika przeciwko Agorze, to taki jeszcze do spółki nie wpłynął – powiedział prezes Bartosz Hojka.

Powrót Wójcika jako pracownika Agory niemożliwy

Na początku lutego w weekendowym wydaniu „Wyborczej” ukazał się tekst Wójcika poświęcony Mieczysławowi Grydzewskiemu. Komentarzem opatrzył go naczelny tytułu Adam Michnik, który napisał, że były dyrektor wydawniczy „padł ofiarą ludzi, którzy nie mają żadnego wkładu w powstanie »GW«”.

Do faktu publikacji tekstu w piątek odniósł się Hojka. - Rozumiem, że ta współpraca Jerzego Wójcika z redakcją „Gazety Wyborczej” ma charakter publicystyczny. My jako zarząd szanujemy niezależność i autonomię redakcji w zakresie doboru autorów i tekstów do „Gazety Wyborczej”. Natomiast powrót Jerzego Wójcika w charakterze pracownika do Agory nie jest możliwy – podkreślił.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o 56,7 proc. do 351,7 mln zł osiągnęła 24,2 mln zł zysku netto, to jej pierwszy kwartalny zysk netto od dwóch lat. Całoroczna strata netto holdingu zmalała ze 130,2 do 46,6 mln zł.

Czytaj też: Wpływy z subskrypcji cyfrowych „Gazety Wyborczej” i TOK FM wzrosły o ponad 20 proc.

Dołącz do dyskusji: Pozew Jerzego B. Wójcika wciąż nie wpłynął do Agory

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ronny
Pozew widmo ha ha ha
12 3
odpowiedź
User
Blumsztyn
Ręka rękę myje
7 3
odpowiedź
User
pq
Nie wpłynął i nie wpłynie. Dziennikarze mają to do siebie, że wyżej du.pę mają niż sr.a.ją. W moim rankingu to jedna z najniższych profesji.
15 4
odpowiedź