Agora będzie rozmawiać ze związkowcami o podwyżkach

W drugiej połowie stycznia zarząd Agory spotka się z przedstawicielami działającej w firmie „Solidarności”. Władze spółki deklarują, że chcą, aby średnie zarobki jej pracowników dalej rosły.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Agora będzie rozmawiać ze związkowcami o podwyżkach
Siedziba Agory, fot. materiały prasowe

„Solidarność” w Agorze i jej spółce zależnej Inforadio skierowała do zarządu firmy pytania, czy planowane są podwyżki pensji lub zwolnienia pracowników. - Pytania te wydają się zasadne w sytuacji zmian, do których w najbliższym czasie z pewnością dojdzie na rynku pracy i w obliczu wciąż wysokiej inflacji. Istotne było też podkreślenie, że dobre wyniki oraz odbiór pracy poszczególnych segmentów spółki jest efektem ogromnego zaangażowania pracowników, którzy chcieliby poczuć, że są doceniani - opisano we wpisie facebookowym organizacji.

- Poinformowaliśmy też Zarząd, że zdecydowaliśmy się nie publikować listu otwartego licząc na szybką odpowiedź, zapowiedź spotkania, w czasie którego przedyskutowane zostaną najistotniejsze w tej - zdaniem członków związku - kwestii zaznaczono.

W zeszły piątek związkowcy dostali odpowiedź. Zarząd Agory stwierdził, że obecnie w firmie trwa określanie budżetów na przyszły rok. - Zapewniamy, że rozumiemy kontekst przedstawionych przez Państwa postulatów i wyzwań, z jakimi mogą mierzyć się Pracowniczki i Pracownicy w związku z sytuacją gospodarczą i wysoką inflacją. Państwa zaangażowanie w sprawy związane z warunkami zatrudnienia oraz sam fakt przesłania listu do pracodawcy traktujemy z szacunkiem jako przejaw realizacji jednej z podstawowych i ważnych ról związku - reprezentowania interesów Pracowniczek i Pracowników wobec pracodawcy - podkreśliło kierownictwo firmy.

- Zapewniamy, że jesteśmy gotowi do rozmowy o polityce wynagrodzeniowej, sytuacji Pracowniczek i Pracowników oraz kondycji spółki. Jednocześnie podkreślamy, że naszą intencją jest, by wzorem lat poprzednich, średnie wynagrodzenie w Spółce wzrosło - dodało.

Zarząd zapowiedział, że spotkanie ze związkowcami odbędzie się po 13 stycznia, gdy „zarządy spółek oraz dyrektorowie poszczególnych obszarów” przedstawią „budżety swoich segmentów”.

 

Na koniec trzeciego kwartału br. zatrudnienie stałe w grupie Agora wynosiło 2 584 etaty, z czego 359 etatów przypadało na grupę Eurozet. Firma na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze wydała prawie 19 proc. więcej niż przed rokiem, spadek nastąpił jedynie w pionie prasowym.

W trzecim kwartale br. grupa Agora zwiększyła przychody o 36 proc. do 363,5 mln zł, głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę wpływów kin Helios. Strata netto firmy zmalała z 24,5 do 13,1 mln zł.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych

Top Radia 357 już po raz piąty. "Rekord wszech czasów"

Top Radia 357 już po raz piąty. "Rekord wszech czasów"