SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy Fox News muszą być zaszczepieni

Amerykańska stacja telewizyjna Fox News poinformowała swoich pracowników w Nowym Jorku, że od 27 grudnia każdy z nich będzie musiał okazać dowód, że przyjął choć jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. To odpowiedź firmy na decyzję burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, który zapowiedział, że pracownik każdej ze 184 tys. prywatnych firm działających w tym mieście musi być przynajmniej raz zaszczepiony.

fot. shutterstockArticle

Koniec z testowaniem pracowników w biurach sieci Fox News w Nowym Jorku. Od poniedziałku, 27 grudnia stacja każdy z nich, jeśli chce pracować na miejscu, musi być zaszczepiony przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19. Załoga stacji dowiedziała się o tym z notatki, którą wysłano do wszystkich pracowników w nowojorskiej siedzibie telewizji Fox News.

"Wszyscy zatrudnieni w Nowym Jorku, którzy pracują w biurze, w tym pracownicy Fox, muszą przedstawić dowód otrzymania co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19" - tak brzmi fragment notatki Fox Corp., który cytuje "The Washington Post".

Zgodnie z nowymi wytycznymi pracownicy koncernu Fox z siedzibą w Nowym Jorku nie będą już mogli pomijać wymogu szczepień, przesyłając firmie negatywny wynik testu na COVID-19.

Decyzja burmistrza Nowego Jorku

Zmiana ma związek z zarządzeniem burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, który zapowiedział, że pracownik każdej ze 184 tys. firm działających w tym mieście w sektorze prywatnym musi być zaszczepiony przynajmniej raz przeciwko COVID-19. Wcześniej taki obowiązek władze Nowego Jorku wprowadziły dla pracowników miejskich, w tym nauczycieli, policjantów i strażaków, pracowników szpitali i domów opieki oraz pracowników i klientów restauracji, miejsc kultury i rozrywki oraz klubów fitness. Z danych przekazanych przez burmistrza Nowego Jorku wynika, że prawie 90 proc. dorosłych mieszkańców miasta przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

- Nasza polityka odzwierciedla wytyczne burmistrza Nowego Jorku - powiedział rzecznik Fox Corporation. Dodał, że ponad 90 proc. personelu firmy jest obecnie zaszczepionych.

Pracownicy Fox News krytykują szczepienia

Poza Nowym Jorkiem pracownicy Fox nie są poddawani obowiązkowi Nowego Jorku szczepień, ale muszą przestrzegać rygorystycznych przepisów obowiązujących w firmie, np. poddawania się codziennym testom na COVID-19 (jeśli chcą pracować w biurze).

Co ciekawe, podczas gdy firma wyrażała dumę ze stanu szczepień swoich pracowników, prowadzący i komentatorzy Fox News regularnie protestowali przeciwko nakazom szczepień i wielokrotnie kwestionowali bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek przeciw COVID-19. Oprócz porównywania wymagań dotyczących szczepień do "faszyzmu" i "apartheidu", gwiazdy Fox News broniły również praktyki pozyskiwania i używania fałszywych kart szczepień.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy Fox News muszą być zaszczepieni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl