SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownik Polskiego Radia 24 zakażony koronawirusem. Zdalna praca, kolejna dezynfekcja studia

W czwartek u jednego z pracowników Polskiego Radia 24 potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Bardzo proszę o nie popadanie w panikę. Na razie obowiązuje nas praca zdalna - przekazała pracownikom prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Article

W mailu do pracowników Agnieszka Kamińska przekazała, że od Wojciecha Kniecickiego, dyrektora biura ds. bezpieczeństwa w Polskim Radiu dostała informację, że w ciągu najbliższych trzech dni z osobami, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem, będzie kontaktował się telefonicznie Sanepid.

- Bardzo proszę o nie popadanie w panikę. Na razie obowiązuje nas praca zdalna. Kierownictwo i dyrekcja będzie się z Państwem kontaktować telefonicznie - stwierdziła szefowa Polskiego Radia. - Bardzo proszę, aby nikt nie przychodził do radia oprócz osób wyznaczonych przez kierownictwo i dyrekcję - dodała.

Zaznaczyła, że studio 340, w którym realizowane są programy Polskiego Radia 24, w nocy z piątku na sobotę kolejny raz zostanie zdezynfekowane.

Pracownik objęty opieką, ciągłość programu zapewniona

Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że Polskie Radio 24 "postępuje według zaleceń właściwych służb państwowych, z którymi jest w stałym kontakcie".

- Pracownik, u którego zdiagnozowano koronawirusa został objęty opieką przez właściwe służby oraz Polskie Radio. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pozostałym pracownikom i współpracownikom, a także zagwarantować ciągłość emisji programu, co jest wymogiem wobec nadawcy publicznego, Polskie Radio natychmiast wdrożyło wszelkie przewidziane w takim przypadku – i wcześniej przygotowane – procedury. Dzięki temu, z pewnymi zmianami, emisja programu jest kontynuowana. Dyrektorzy poszczególnych anten mogą natomiast w obecnej sytuacji podjąć decyzję o zdjęciu określonych pozycji programowych - zapewnia nas.

Monika Kuś podkreśla też, że "w trosce o zdrowie pracowników, współpracowników i gości zarząd Polskiego Radia już pod koniec lutego wprowadził specjalne podwyższone standardy bezpieczeństwa pracy".

- Praca zdalna, ograniczenie liczby osób odwiedzających studia, a na początku marca zaostrzył je dodatkowo wprowadzając również ograniczoną obsadę pasm antenowych, rezygnację z zapraszania gości do studiów i realizację rozmów zdalnie oraz prowadzenie niektórych audycji spoza studiów emisyjnych. Do siedziby radia mogą wchodzić tylko osoby niezbędne do funkcjonowania radia oraz zapewnienia emisji programów i to przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Te szczególne, wyjątkowe działania spotykają się ze  zrozumieniem i akceptacją pracowników i współpracowników Polskiego Radia - informuje nas w odpowiedzi na zadane pytania.

Prawie 380 osób zakażonych koronawirusem

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce wykryto 378 osób zakażonych koronawirusem. Jednocześnie poinformowało o kolnej ofierze śmiertelnej epidemii. - W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim - podano.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Polskie Radio 24 miało 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Media chronią się przed koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem wiele redakcji w sporym stopniu przeszło na pracę zdalną i w systemie rotacyjnym. Ograniczono zapraszanie publiczności i gości do programów studyjnych na rzeczy wywiadów poprzez wideokomunikatory.

Polsat zrezygnował z dalszych odcinków programów „The Four. Bitwa o sławę”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, a Telewizja Polska z „Dance dance dance” i „Star Voice. Gwiazdy mają głos”.

Wprowadzono też specjalne programy i dodatki na temat epidemii koronawirusa. Polskie Radio, żeby wesprzeć rodzimych twórców, zaczęło grać w swoich rozgłośniach więcej polskiej muzyki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracownik Polskiego Radia 24 zakażony koronawirusem. Zdalna praca, kolejna dezynfekcja studia

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kik
PR24? To może minister Woś pozarażał. Kiedy był ost. raz gościem?
odpowiedź
User
Życzliwy
Zdrowia!
odpowiedź
User
Aaa
10 marca Woś był gościem rozmowy poranka – 24 pytania (PR24). Prowadziła Dorota Kania
odpowiedź