SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premier Boris Johnson szuka rzecznika do prowadzenia konferencji prasowych. Można zarobić ponad 100 tys. funtów

Biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona poszukuje nowego rzecznika prasowego do prowadzenia codziennych konferencji prasowych na Downing Street, które od września będę odbywać w nowej - znanej bardziej z Białego Domu - formule.

Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata na to stanowisko zamieszczono w środę na portalu LinkedIn oraz na stronie internetowej Partii Konserwatywnej.

Tradycyjnie briefingi brytyjskiego rządu odbywają się dwa razy dziennie bez obecności kamer, uczestniczą w nich tylko akredytowani dziennikarze, a na pytania odpowiadają urzędnicy służby cywilnej, którzy unikają zajmowania stanowiska w kwestiach politycznych i nie są cytowani z nazwiska.

Na fali dobrze odbieranych społecznie, odbywających się do czerwca rządowych konferencji prasowych poświęconych walce z koronawirusem, które codziennie oglądały w telewizji miliony Brytyjczyków, od września popołudniowy briefing zostanie zastąpiony taką właśnie formułą. Będzie ona mocno inspirowana konferencjami prasowymi w Białym Domu, które zwłaszcza w czasie prezydentury Donalda Trumpa są ważnymi wydarzeniami medialnymi, a rzecznicy amerykańskiego prezydenta są powszechnie rozpoznawalnymi osobami.

W związku z nową formułą Downing Street poszukuje nowego rzecznika, który nie będzie już urzędnikiem służby cywilnej, ale zostanie zatrudniony jako polityczny doradca premiera i w efekcie będzie mógł się swobodnie odnosić np. do działań opozycji.

"Jest to wyjątkowa okazja, aby pracować w centrum rządu i komunikować się z narodem w imieniu premiera. (...) Będziesz na co dzień reprezentować rząd i premiera przed wielomilionową publicznością w głównych kanałach telewizyjnych i mediach społecznościowych, a także będziesz miał szansę wpływać na opinię publiczną i kształtować ją. Będziesz mówić bezpośrednio do ludzi o sprawach, na których im najbardziej zależy, wyjaśniać stanowisko rządu, uspokajać ludzi, że podejmujemy działania na rzecz ich priorytetów i wprowadzać pozytywne zmiany" - napisano w ogłoszeniu o pracę.

Wśród niezbędnych wymogów wymieniono udokumentowane doświadczenie w roli rzecznika prasowego bądź wyższego rangą dziennikarza, umiejętność pracy pod presją, doskonałe umiejętności interpersonalne, umiejętność zarządzania ryzykiem i działania w sytuacjach kryzysowych, umiejętność jasnego i zwięzłego komunikowania złożonych kwestii, znajomość środowiska medialnego i silne zrozumienie szerszego kontekstu medialnego i politycznego, w którym działa rząd.

Wynagrodzenie będzie zależne od doświadczenia kandydata, ale jak podaje dziennik "Daily Telegraph", powołując się na źródła rządowe, może on oczekiwać co najmniej 100 tys. funtów rocznie.

Oferty w postaci CV oraz listu motywacyjnego liczącego nie więcej niż 500 słów można składać do 21 sierpnia.

Dołącz do dyskusji: Premier Boris Johnson szuka rzecznika do prowadzenia konferencji prasowych. Można zarobić ponad 100 tys. funtów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tygodnik NIE
Znamy jednego dobrego rzecznika, może by Jerzego Urbana wyeksportować?
odpowiedź