SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma edukacyjna Preply pozyskała 50 mln dolarów, dalej inwestuje szef Grupy Pracuj

Platforma Preply służąca do nauki języków obcych w kolejnej rundzie finansowania pozyskała 50 mln dolarów. Na dalszą inwestycję w startup zdecydował się m.in. Przemysław Gacek, szef i główny akcjonariusz Grupy Pracuj.

Zakończona właśnie runda finansowania Preply została poprowadzona przez amerykański fundusz Owl Ventures. Brali w niej udział także dotychczasowi inwestorzy platformy - oprócz Przemysława Gacka m.in. Diligent Capital, Hoxton Ventures, Educapital, Evli Growth Partners, Swisscom Ventures i Orbit Capital.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością partnerowania Preply w ich kolejnej fazie wzrostu. Jesteśmy szczególnie podekscytowani ciągłym rozwojem działalności konsumenckiej, jak również nową ofertą nauki języków obcych dla firm, które w coraz większym stopniu polegają na międzynarodowych pracownikach - podkreśla Ross Darwin, dyrektor naczelny w Owl Ventures.

Preply w 180 krajach z nauczycielami ponad 50 języków

Platforma Preply łączy nauczycieli języków obcych (zarejestrowało się na niej ponad 32 tys. korepetytorów uczących ponad 50 języków) z uczniami ze 180 krajów na całym świecie. Uczniom sugeruje nauczycieli najlepiej dopasowanych do ich potrzeb, pozwala też tworzyć indywidualne plany lekcji zgodne z możliwościami finansowymi i aktualnym poziomem wiedzy uczniów.

Preply założyli pochodzący z Ukrainy Kirill Bigai, Serge Lukyanov i Dmytro Voloshyn. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 pracowników, w dotychczasowych rundach finansowania zebrała ponad 100 mln dolarów. W rundzie zakończonej wiosną ub.r. zebrała 35 mln dolarów.

 

W komunikacie podano, że w ciągu ostatniego roku Preply potroiło rozmiar działalności w zakresie nauki języków obcych, a do grona partnerów platformy dołączyli m.in. Tiktok, Uber i McKinsey.

- Staliśmy się wiodącą marką na świecie w zakresie zajęć językowych na żywo i platformą wyboru dla tak wielu nauczycieli, którzy zdecydowali się uczyć online. Dzięki dodatkowemu finansowaniu planujemy kontynuować wzrost w USA i Europie, wzmacniając dopasowanie oparte na sztucznej inteligencji i realizując naszą obietnicę rozwoju największej na świecie społeczności uczącej się języków na żywo - zapowiada Kirill Bigai.

Dołącz do dyskusji: Platforma edukacyjna Preply pozyskała 50 mln dolarów, dalej inwestuje szef Grupy Pracuj

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl