SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Presspublica: Gajzler szefową działu marketingu, nowa struktura

Agnieszka Gajzler objęła wczoraj stanowisko dyrektora ds. rozwoju i marketingu w Presspublice. Pokieruje działem marketingu wydawnictwa, który zyskał nową strukturą. Celem zmian jest rozwój w internecie i na urządzeniach mobilnych.

Presspublica: Gajzler szefową działu marketingu, nowa struktura

Dział marketingu Presspubliki dotychczas składał się z zespołów dedykowanych konkretnym tytułom. Teraz jego struktura to cztery zespoły odpowiedzialne za różne zadania. W strukturze stworzono zespół zarządzania brandem (składa się z dwóch teamów odpowiedzialnych za dzienniki i magazyny, zajmie się komunikacją marketingową tytułów), zespół ds. nowych mediów (zajmie się strategią oraz rozwojem obecności wydawnictwa w kanałach elektronicznej dystrybucji) i zespół ds. rozwoju (zajmie się współpracą z partnerami zewnętrznymi nad projektami marketingowo - komercyjnymi) i zespół ds. analiz komercyjnych (realizować będzie zadania analityczne)

- Od dnia dzisiejszego skręcamy ostro w kierunku ‘e’. Do tej pory nie można było powiedzieć, że Presspublica była szczególnie aktywna na tym polu, co w erze Facebooka i tableta nie jest dopuszczalne - mówi Maciej Kutak, wiceprezes Presspubliki odpowiedzialny za pion biznesowy.

- Naszym celem jest znaczące zwiększenie efektywności działania tradycyjnego marketingu, wspierającego sprzedaż papierowych wersji naszych tytułów, a jednocześnie zdecydowany krok naprzód w kierunku wykorzystania możliwości technologicznych i szybko rozwijającego się rynku tabletów i innych urządzeń przenośnych. Będziemy na tym polu bardzo aktywni i dynamicznie będziemy poszerzać naszą obecność oraz poprawiać jakość naszych produktów w kanale elektronicznym - dodaje Kutak.

>>> Rewolucja w dziale sprzedaży Presspubliki, zwolniono pięciu dyrektorów

Dyrektor ds. rozwoju i marketingu Agnieszka Gajzler podlega bezpośrednio Kutakowi z którym od lutego 2011 roku pracowała w stworzonym przez niego dziale komercyjnym Viacom International Media Newtorks. Gajzler była tam szefem digital media i sprzedaży. Wcześniej przez kilka lat związana była z GG Network, gdzie sprawowała m.in. funkcję dyrektora ds. promocji usług, szefa działu promocji i managera w tym dziale.

Poprzedni szef marketingu Presspubliki Andrzej Ryk rozstał się ze spółką. Monika Samocka, kierownik sekcji komunikacji marketingowej, zapewnia, że innych redukcji w dziale marketingu nie było.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Presspublica: Gajzler szefową działu marketingu, nowa struktura

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jk
no,no niezła seria zmian, wczoraj sprzedaż dziś marketing... dynamicznie się dzieje.
odpowiedź
User
Kamil
To dobra zmiana, Agnieszka umie wprowadzać ewolucje+rewolucje!
odpowiedź