SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 ma już 21 lat. Oto 11 prezenterów, którzy są na antenie stacji najdłużej

TVN24 to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny. 9 sierpnia br.  stacja obchodziła 21. urodziny. Przez ten okres wykreowała wiele znanych twarzy. Kilku dziennikarzy prowadzących programy informacyjne i publicystyczne pracuje w stacji od początku istnienia, wielu innych tylko kilka lat krócej.

- Wymyśliliśmy pewien koncept działania stacji informacyjnej na polskim rynku. TVN24 powstał dzięki wizjonerstwu samych założycieli, którzy uwierzyli, że tego typu przedsięwzięcie jest potrzebne, ale także dzięki temu, że przez te lata wiele setek dziennikarzy wkładało w tę stację tak bardzo dużo wysiłku - mówił rok temu Michał Samul, redaktor naczelny stacji i członek zarządu TVN.

Wielu dziennikarzy, którzy pracowali w TVN24 od początku nie ma już w stacji - odeszli do konkurencji jak Krzysztof Ziemiec czy Iwona Kutyna, nie pracują już w mediach jak Justyna Pochanke czy zajmują się innymi rzeczami niż dziennikarstwo informacyjne jak Jakub Porada.

Cały czas są jednak wielu prowadzących serwisy i programy, którzy antenie TVN24 pojawiają się od początku istnienia stacji - wielu z nich przyszło do TVN24 z Radia ZET. Jest też wielu prezenterów, którzy pracują w stacji nieprzerwanie od kilkunastu lat (lista nie obejmuje prezenterów pogody i "Szkła kontaktowego"). Oto 11 z nich:

Anita Werner

fot. TVN

Anita Werner wraz Beatą Borocką poprowadziła pierwszy serwis informacyjny TVN24, wyemitowany 9 sierpnia 2001 r. o godz. 12.00. - Wtedy nie przypuszczałam, jak ważny będzie to moment dla mnie osobiście i że w tamtej chwili zaczynała się moja wielka zawodowa przygoda - opowiadała dziennikarka w 2021 r., gdy stacja obchodziła swoje 20-lecie.

W 2004 r. przez pół roku prowadziła główne wydania „Faktów” TVN”. Z kolei w TVN24 była gospodynią porannego pasma oraz „Faktów popołudniowych”, nadawanych też w TVN.  W 2007 r. wróciła do „Faktów” o 19.00, a od 2009 r. prowadzi też nadawane po nich „Fakty po faktach”, które pokazuje stacja TVN24. Przez ponad dekadę była jedną z prowadzących „Faktów po południu”, obecnie w tym programie już się nie pojawia. W przeszłości miała też autorski cykl „Dama pik”, w którym rozmawiała ze znanymi kobietami.

Zanim zaczęła karierę dziennikarską Anita Werner grała w filmach i serialach, m.in. w produkcji Polsatu „Zostać Miss”.

Piotr Marciniak

Piotr Marciniak do TVN24 przeszedł z Radia ZET, a wcześniej pracował w PR3. Od powstania stacji prowadził w niej serwisy informacyjne. Potem został też gospodarzem magazynu „24 godziny”. W 2005 r. dołączył do grona gospodarzy „Faktów” o 19.00, od 2008 r. prowadzi też „Fakty po faktach”. Obecnie jest również prezenterem „Faktów po południu” w TVN24.

Przez kilka lat Marciniak był też gospodarzem autorskiego cyklu „Babilon”, w którym rozmawiał z polityczkami i ekspertkami na bieżące tematy. Program zniknął z anteny z początkiem pandemii.

Małgorzata Łaszcz

fot. TVN

Małgorzata Łaszcz pracuje w TVN24 od początku. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

Łaszcz od 21 lat jest jednocześnie gospodynią niedzielnego programu „Loża prasowa”, w którym publicyści i publicystyki podsumowują wydarzenia minionego tygodnia. Łaszcz pełni też funkcję szefowej zespołu producentów TVN24. Gościnnie pojawia się w roli prowadzącej program „Tak jest”.

Andrzej Morozowski

fot. TVN

Andrzej Morozowski po przejściu z Radia ZET do TVN24 był reporterem. W 2004 r. wraz z  Tomaszem Sekielskim zaczęli prowadzić program „Prześwietlenie”. Potem obaj trafili na główną antenę TVN, gdzie prowadzili autorski show „Teraz my!”. W odcinku z 26 września 2006 przy współpracy z posłanką Samoobrony Renatą Beger za pomocą ukrytej kamery nagrali jej rozmowy z politykami PiS, co zapoczątkowało tzw. aferą taśmową. Jednocześnie równolegle w latach 2005-2008 Morozowski prowadził w TVN24 „Skaner polityczny”. Od września 2010 roku jest z kolei gospodarzem programu publicystycznego "Tak jest".

Dziennikarz jest m.in. laureatem nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, "Wiktora" i nagrody Grand Press w kategorii news. W parze z Sekielskim zdobył także tytuł Dziennikarza Roku 2006. Razem z Tomaszem Sekielskim otrzymał również Telekamerę 2007 i Telekamerę 2008.

Marta Kuligowska

Marta Kuligowska od powstania stacji prowadziła w niej serwisy informacyjne. Przez lata prezentowała widzom głównie poranne wiadomości, prowadziła też „Dzień na żywo”. W 2017 r. została gospodynią "Wstajesz i wiesz", pojawiała się w tej roli sama i w parze z Rafałem Wojdą. W lutym 2021 r. przeniosła się na wieczór, bo została gospodynią programu „Polska i Świat”.  - Dostałam propozycję przejścia do nowego pasma od kierownictwa stacji. Postanowiłam z niej skorzystać. Cieszę się z nowych zadań - mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Marta Kuligowska.

Monika Olejnik

fot. TVN

Monika Olejnik to dziennikarska legenda. W latach 1982-2000 pracowała w PR3, gdzie prowadziła m.in. „Salon polityczny Trójki”.  W 2001 r. przeszła do Radia ZET, by prowadzić programy „Gość Radia ZET” i „Siódmy dzień tygodnia" (pracowała tam do 2016 r.).

Kilka lat wcześniej, w 1997 r., dołączyła do TVN, gdzie zaczęła prowadzić rozmowy z politykami w „Kropce nad i”. Program od 2001 r. nadawano też w TVN24. Gdy dziennikarce zaproponowano, by „Kropka” będzie emitowana tylko w TVN24, odeszła ze stacji. Zaczęła prowadzić „Prosto w oczy” w TVP1. Do TVN24 wróciła w 2006 r. i od tego czasu ponownie jest gospodynią „Kropki nad i”. Dziennikarka bywa krytykowana za sposób zadawania pytań, ale trudno wyobrazić sobie wieczory w TVN24 bez Moniki Olejnik. Ostatnio zaczyna program od słów "Witam w wolnych mediach".

Anna Jędrzejowska

fot. Krzysztof Dubiel/TVN

Anna Jędrzejowska, jeszcze jako Anna Lis, pracowała w „Faktach” TVN jako reporterka, prowadziła też popołudniowe wydania tego programu. Na antenie TVN24 zadebiutowała w lutym 2004 r. Prowadziła tam popołudniowy magazyn „24 godziny”, a także serwisy informacyjne. Od 2011 r. jest gospodynią magazynu „15 na żywo”. Okazjonalnie pojawia się też w innych programach.

Grzegorz Kajdanowicz

fot. TVN

Grzegorz Kajdanowicz od 1997r . był reporterem „Faktów” TVN. W czerwcu 2004 r. zadebiutował na antenie TVN24, prowadząc „Fakty wieczorne”. Potem został gospodarzem głównego wydania „Faktów”, emitowanego równolegle w stacji informacyjnej do jesieni 2006 r. (potem dziennik pokazywano tylko w TVN). Gościnnie prowadził też magazyn „24 godziny”. W TVN24 ponownie pojawił się w 2008 r., gdy stacja zaczęła emitować „Fakty po Faktach”.

Piotr Jacoń

fot. TVN

Piotr Jacoń dziennikarską przygodę zaczynał w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i „Dzienniku Bałtyckim”. Do TVN24 trafił w listopadzie 2004 r., był wtedy gdańskim reporterem kanału. W 2005 r. zaczął równolegle prowadzić serwisy informacyjne, by w końcu zostać prezenterem na pełny etat. Od sierpnia 2007 r. do dziś prowadzi wieczorny magazyn „Dzień po dniu”. Pojawiał się też m.in. w roli gospodarza „Prosto z Polski” czy porannego pasma. W TVN24 GO prowadzi autorski cykl wywiadów „Bez polityki”.

W 2021 r. Piotr Jacoń zrealizował reportaż "Wszystko o moim dziecku" i wydał książkę "My, trans" - opisywały one problemy osób transpłciowych i ich bliskich. Dziennikarz zajął się tematem, bo ma transpłciową córkę, o której opowiedział na łamach "Repliki".

Joanna Kryńska

fot. TVN/Bartosz Krupa/East News

Joanna Kryńska do TVN24 dołączyła w 2005 r. Początkowo była reporterką. Rok później zaczęła prowadzić też serwisy informacyjne. W 2007 r. została gospodynią programu „Prosto z Polski”. Kilka lat temu zaczęła współprowadzić weekendowe wydania „Wstajesz i wiesz”, obecnie prowadzi ten program w różne dni tygodnia.  

- Przyszłam tutaj jako nastolatka. Zaczęło się od pracy reportera w Sejmie. Wychodziliśmy z Sejmu rzadko i na krótko. Później zajęłam się pracą prezentera przy stole. Nie dało się pogodzić tych dwóch rzeczy. Więc od 17 lat jestem w studio – mówiła rok temu w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

Krzysztof Górlicki

fot. Krzysztof Dubiel/TVN

Krzysztof Górlicki na antenie TVN24 zadebiutował w 2005 r., prowadząc program o technologiach „Onetlink”. Równolegle dziennikarz pracował w portalu Onet.pl. Potem zaczął prowadzić serwisy informacyjne oraz wieczorny program „Dzień po dniu”. Był też gospodarzem specjalnych programów sylwestrowych. Ostatnio równolegle z pracą w TVN24 pojawia się też w kanale TVN24 BiS, gdzie prowadzi m.in. „Fakty o świecie”.

 

Dołącz do dyskusji: TVN24 ma już 21 lat. Oto 11 prezenterów, którzy są na antenie stacji najdłużej

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Żelazna logika
7665 to już tyle dni nasz tvn24 przekazuje prawdę i to cała dobę.
0 0
odpowiedź
User
Sak
Powinni wszyscy trafić do programu 997 tam jest ich miejsce.
1 0
odpowiedź
User
Katarzyna Cielęcina
Piękni ludzie
0 0
odpowiedź