SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Agory odpowiada za pion Gazeta.pl

Prezes Agory Bartosz Hojka przejął nadzorowanie pionu Gazeta.pl i działu pracowniczego spółki, po tym jak zarząd opuściła Agnieszka Siuzdak-Zyga. Obecnie spółka nie planuje poszerzania składu zarządu.

Bartosz Hojka (fot. materiały prasowe)Article

W czerwcu Agora poinformowała, że Agnieszka Siuzdak-Zyga z przyczyn zdrowotnych z końcem sierpnia przestanie być członkinią zarządu spółki. Jak zaznaczono, Siuzdak-Zyga pozostanie w strukturach Agory.

Menadżerka nadzorowała pion Gazeta.pl i dział pracowniczy spółki. Obecnie jej obowiązki przejął prezes Agory Bartosz Hojka. Informację potwierdza Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki.

Czy w najbliższym czasie ktoś dołączy do zarządu? - Obecnie nie jest planowane poszerzenie składu zarządu – mówi Graboś.

Siuzdak-Zyga do zarządu Agory została powołana na początku sierpnia ub.r. przez jego ówczesnych członków poprzez kooptację. Z Agorą związana jest od 2006 roku. Przez większość tego okresu pracowała w segmencie Internet spółki, kolejno jako redaktorka, wydawczyni, szefowa newsroomu i dyrektorka serwisów informacyjnych. Potem objęła funkcję dyrektora ds. wzrostu biznesu contentowego. Natomiast w październiku 2018 roku została dyrektorem pionu Gazeta.pl, odpowiadała za zarządzanie tym obszarem, wynik finansowy oraz biznesowy rozwój portalu.

Bartosz Hojka w zarządzie Agory jest od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku jest jego prezesem. Poza nowymi obowiązkami odpowiada za segment Radio, pion Sprzedaży Korporacyjnej oraz działy Komunikacji Korporacyjnej i Audytu Wewnętrznego.

W drugiej połowie kwietnia do zarządu firmy został powołany Wojciech Bartkowiak, pod koniec ub.r. zgłoszony przez Agorę Holding, nadzoruje segment prasowy i pion administracji.

Natomiast od czerwca ub.r. w zarządzie Agory jest Tomasz Grabowski, został wybrany przez pozostałych członków w drodze kooptacji. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.

W zarządzie Agory są ponadto Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku) odpowiadająca za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.

W drugim kwartale br. cała grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto, wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Prezes Agory odpowiada za pion Gazeta.pl

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Bartek, super ruch. Wyczekiwany. Wazne aby udalo sie wyzwolic ten pion od GW, od ludzi ktorzy przeslali rewolucje w mediach i zyja w latach 90. Red Mychnik i Kurzki, musza nam oddac elektroniczne media. Sa nasze.
odpowiedź
User
Paweł
Gratulacje !!!
odpowiedź
User
Adam
Dla gazety.pl to dobra wiadomość
odpowiedź