SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” i nadawca E-Sportu ze wzrostem wpływów o 18 proc. i 281 tys. zł zysku

W czwartym kwartale ub.r. spółka Astro, produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport, osiągnęła wzrost przychodów o 18 proc. do 1,24 mln zł oraz wyniku netto z 76,8 tys. zł straty do 281,6 tys. zł zysku.

Article

W sprawozdaniu finansowym Astro podano, że polepszenie wyników firmy w minionym kwartale nastąpiło dzięki zwiększeniu przychodów i ograniczeniu kosztów bieżących. Spółka od wielu lat produkuje dla Telewizji Polskiej teleturniej „Familiada” emitowany w TVP2, w listopadzie ub.r. zawarła umowę z nadawcą na realizację kolejnych 90 odcinków.

Ponadto od ponad dwóch lat Astro nadaje też kanał telewizyjny Sport TV. Wiosną ub.r. firma poinformowała, że w lutym osiągnął on rentowność operacyjną. - Kanał E-Sport nadal jest najchętniej oglądanym kanałem przez młodych mężczyzn w grupie kanałów sportowych i newsowych. Posiada największą afiliację, czyli dopasowanie, jeśli reklamodawca szuka młodego mężczyzny z miasta. Powyższe powoduje, że stacja została umieszczona w ofercie kolejnych dwóch, prestiżowych grup docelowych dla reklamodawców oferowanych przez brokera czasu reklamowego TVN Premium - opisano w sprawozdaniu firmy.

Nowa umowa z SuperGame, prace nad drugim stanowiskiem realizatorskim

Astro poinformowało, że przedłużyło na br. umowę z agencją gammingową SuperGame. Dzięki temu w kanale E-Sport będzie pokazywanych 30 turniejów w ramach 10 ogólnopolskich imprez, na które składają się liga miast, mistrzostwa Polski szkół w e-sporcie oraz e-sportowa liga kobiet

Ponadto firma dalej pracowała nad przygotowaniem drugiego stanowiska realizatorskiego, które ma umożliwić obsługę do 9 torów kamerowych

W całym ub.r. Astro osiągnęło wzrost przychodów o 6,6 proc. - z 3,18 do 3,39 mln zł, co przy dużo mniejszym wzroście kosztów sprzedanych produktów, towarów i materiałów z 1,97 do 2 mln zł dało wzrost zysku operacyjnego z 70,8 do 511,6 tys. zł oraz poprawę wyniku netto z 319,9 tys. zł straty do 26,2 tys. zł zysku.

Astro od 2010 roku jest notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect. Większościowym akcjonariuszem firmy jest spółka jej prezesa RK Productions (ma 57,21 proc. kapitału) i sam Krajewski (18,05 proc.). W piątek na koniec sesji giełdowej kurs Astro wynosił 46 groszy, co daje kapitalizację w wysokości 17,07 mln zł.

W lipcu ub.r. Astro sfinalizowało sprzedaż obligacji serii D o łącznej wartości emisyjnej 2,95 mln zł. Na koniec ub.r. firma miała 2,2 mln zobowiązań krótkoterminowych i 2,3 mln zł długoterminowych, wobec odpowiednio 711,1 tys. i 5,6 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” i nadawca E-Sportu ze wzrostem wpływów o 18 proc. i 281 tys. zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl