SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” z zyskiem, wpływy 47 proc. w górę

W trzecim kwartale br. spółka Astro, która dla Telewizji Polskiej produkuje teleturniej „Familiada” i współpracuje przy realizacji „Va banque”, osiągnęła wzrost przychodów o 47 proc. do 612,8 tys. zł, a jej wynik netto poszedł w górę z 268,6 tys. zł straty do 71,7 tys. zł zysku. Spółka kontynuowała prace nad kanałem informacyjnym News24.

„Familiada” jest realizowana przez Astro od wielu lat, natomiast umowę dotyczącą współprodukcji „Va banque”, który po wielu latach przerwy wrócił na antenę w styczniu br., spółka podpisała z Telewizją Polską w marcu.

W związku z epidemią realizacja obu programów została przerwana wiosną br., co przełożyło się na spadek przychodów sprzedażowych o 8,6 proc. do 770,3 tys. zł i 154,2 tys. zł straty netto Astro w drugim kwartale br.

Łącznie w trzech kwartałach br. firma zwiększyła wpływy o 31,7 proc. do 2,82 mln zł oraz wyniku netto z 303,9 tys. zł straty do 149,6 tys. zł zysku. Oprócz realizacji „Familiady” i „Va banque” spółka od kilku lat emituje własny kanał E-Sport TV.

W marcu br. Astro podało, że na zlecenie inwestora zewnętrznego będzie pracować przy tworzeniu nowej stacji informacyjnej News24. W lipcu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmieniła nazwę koncesji Next Dokument HD na News24.

W sprawozdaniu firma wyliczyła, że w minionym kwartale nadal prowadziła szkolenia dla dziennikarzy, montażystów i redaktorów, dodatkowo „rozpoczęła odbywanie spotkań z dziennikarzami oraz osobami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w mediach informacyjnych na temat potencjalnej współpracy przy projekcie News24, a ponadto zaczęła nawiązywać współpracę z pierwszymi dziennikarzami znajdującymi się na całym  świecie,  którzy będą korespondentami  News24”.

Astro jest notowane na rynku bocznym warszawskiej giełdy. We wtorek na koniec sesji kurs spółki wynosił 0,462 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 17,14 mln zł. Prezes firmy Ryszard Krajewski bezpośrednio i poprzez spółkę zależną ma 75,26 proc. akcji Astro.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” z zyskiem, wpływy 47 proc. w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl